Доступність посилання

ТОП новини

Позавиборчий Дніпропетровськ


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 16 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Депутати Дніпропетровської міськради визнали неможливість проведення позачергових парламентських виборів на території міста. Таке рішення вони ухвалили сьогодні на позачерговій сесії.

Гасло БЮТ
Про те, що вибори провести не вдасться, депутати повідомили одразу в три інституції: урядові, Президентові та розпущеному парламенту. Головна причина, на їхню думку, у тому, що терміни виборчої кампанії наразі не витримуються: окружних виборчих комісій досі немає, календар заходів для учасників виборчої кампанії не оприлюднили, та й з оголошенням самого старту перегонів ЦВК зволікає.

Позачергові вибори, ймовірно, будуть, але не 27 травня

Однак, місцеві «регіонали» зараз не такі категоричні, ніж ще тиждень тому: можливо, вибори і відбудуться, але не 27 травня, як обумовлено в Указі Президента.

72 депутати - "за" те, що вибори не можливі
Керівник фракції Партії регіонів у міськраді Олексій Тишкін зазначив: «Ніхто не зміг подати пропозиції до окружних виборчих комісій. Тим самим призупинені всі інші питання, це і формування дільничних виборчих комісій, і формування програм, і реєстрація списків кандидатів у народні депутати, що ставить у важке становище всіх учасників процесу і фактично призводить до неможливості проведення виборів».

Це саме повторюють і в інших фракціях міської ради, які входять до «більшості». Серед власних аргументів — тільки слова екс-президента Леоніда Кравчука. Їх нагадала депутатам лідер соціал-демократів (об’єднаних) Інна Рудкевич: «Мені згадуються слова колишнього президента Леоніда Кравчука: маємо те, що маємо. Давно усім зрозуміло, що політична конфігурація країни — така, вона не може бути іншою, і нові вибори дадуть її точно в такому ж вигляді».

Комуністи замість виборів пропонують підсвітити вулиці

А от у комуністів — ексклюзив, вони рахують: вже поділили суму бюджетних коштів, які підуть на вибори, на кількість неосвітлених вулиць. Результат озвучив член КПУ Олександр Руденко: «Для того, щоб провести вибори, — 500 млн, будь ласка, знаходяться. Ми могли б 10 тисяч вулиць освітлювати тільки тим, щоб не брати участі у виборах, не проводити їх».

Мітинг на підтримку рішення Президента
Доки депутати дебатували, на вулиці під стінами міськради, з прапорами БЮТу мітингували близько сотні прихильників позачергових виборів. Постоявши годину і назбиравши кілька десятків підписів однодумців, люди розійшлись. За годину після них пішли додому й народні обранці.

Депутат міськради від БЮТу Гарегін Арутюнов каже, що так і не зрозумів, для чого збиралися: «Дивно поставлене питання. Підписаний Указ Президента. Ми зараз обговорюємо питання, є чи немає можливості його виконувати. Це все рівно, що рішенням суду злочинця на певний термін ухвалили ізолювати від суспільства чи відправити на виправні роботи, а ми зібралися і обговорюємо, що немає бензину везти його до в’язниці».

У місцевих організаціях БЮТу і «Нашої України» кажуть, що вже почали готуватись до виборів: розгорнули штаби, створили спільну координаційну раду. Кажуть, за 60 днів підготувати вибори — цілком реально. Треба лише захотіти.

Матеріали до теми:

• Меджліс кримськотатарського народу підтримує дострокові вибори • Кризова географія: якими будуть наслідки реакції місцевих Рад на Указ Президента про розпуск парламенту? • “Берег лівий - берег правий” - чи можуть непорозуміння серед політиків відбитись на стосунках простих українців? • Дніпропетровськ: Президента засудили, Президента підтримали • Луганська облрада не хоче дострокових виборів
XS
SM
MD
LG