Доступність посилання

ТОП новини

Офіційні результати дострокових парламентських виборів встановлять не раніше, ніж за тиждень


Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера. За його словами, Центрвиборчкому залишається розглянути ще два протоколи «з мокрими печатками». Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал раніше заявив, що офіційні результати виборів Верховної Ради можуть бути оголошені вже сьогодні, якщо вони не будуть оскаржені в суді. У п’ятницю було завершено підрахунок результатів голосування на основі усіх 100 % протоколів дільничних комісій по Україні, котрі були надіслані електронною системою «Вибори».


Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

За його словами, Центрвиборчкому залишається розглянути ще два протоколи «з мокрими печатками».

Андрій Магера повідомив, що наразі немає судових рiшень, які б забороняли встановлювати результати виборів, хоча в судах триває розгляд скарг щодо результатів голосування в окремих округах.

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал раніше заявив, що офіційні результати виборів Верховної Ради можуть бути оголошені вже сьогодні, якщо вони не будуть оскаржені в суді.

«Якби все було нормально, це могло б бути й у наступний понеділок (8 жовтня)», - сказав минулого тижня Шаповал журналістам після оголошення попередніх результатів парламентських виборів.

За словами Шаповала, в офіційному оголошенні результатів багато чого залежить не від ЦВК, а від дій суб''єктів виборчого процесу незадоволених результатом виборів.

На засіданні ЦВК також було затверджено зразок посвідчення народного депутата 6-го скликання та зразок нагрудного знаку «Народний депутат України».

Крім того, комісія розглянула кілька скарг.

******** У п’ятницю Центрвиборчком завершив підрахунок результатів голосування на основі усіх 100 % протоколів дільничних комісій по Україні, котрі були надіслані електронною системою «Вибори».

Результати такі:

Партія регіонів – 34,37 % голосів виборців БЮТ – 30,71 % Блок «Наша Україна – Народна самооборона» – 14,15 % Комуністична партія України – 5,39 %, Блок Литвина – 3,96 % голосів

Соціалістична партія має 2,86 % і таким чином не долає 3-відсотковий бар’єр.

Не підтримали жодну з політичних сил 2,73 % виборців.

За підрахунками з цих даних, імовірна коаліція Блоку Юлії Тимошенко і Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» отримала б 228 місць – на 2 більше від мінімально можливої кількості.

Офіційні результати ЦВК має встановити за оригіналами протоколів до середини жовтня.

Матеріали до теми:

• Віктор Ющенко: Юлія Тимошенко може знову стати прем’єром – але лише якщо демократична більшість і опозиція досягнуть про це згоди • Віктор Ющенко: Майбутній опозиції треба надати посади в парламенті та Кабінеті Міністрів • Президент закликає Партію регіонів, БЮТ, блок «Наша Україна – Народна самооборона» і Блок Литвина почати переговори про формування коаліції • Що хотів сказати Президент? Трактування політиківa> • До якої коаліції закликає Президент? • Приємні і неприємні сюрпризи дострокових парламентських виборів (Прямий ефір Радіо Свобода) • Євродепутат: «Всі партії у ВР мають співпрацювати, інакше не буде очікуваного поступу» • За що проголосувала Україна? (Європейська преса) • Розстановка парламентської шахівниці • Українські вибори та польська дуель (огляд польської преси) • ХТО З КИМ І ПРОТИ КОГО? В очікуванні майбутньої коаліції...
XS
SM
MD
LG