Доступність посилання

ТОП новини

Остання стіна обваленого будинку і Президент


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 17 жовтня 2007 р. (RadioSvoboda.Ua) – На місці вибуху побутового газу в Дніпропетровську тривають аварійні роботи. Тепер рятувальники вкрай обережні: 100-тонна вціліла стіна споруди вигнулася дугою і може впасти. Сьогодні на місці трагедії та у лікарнях, де перебувають потерпілі, побував Президент Віктор Ющенко. МНСники лишились невдоволеними його приїздом.

Віктор Ющенко: «...влада повинна взяти всю вину на себе»
(official site)
Підпиляні дерева, прибрані купи сміття і засипана багнюка навколо напівзруйнованого будинку… До приїзду Президента готувались, як зазвичай, ретельно. Вранці дорогу на проспекті, де мав їхати Віктор Ющенко, вимили спеціальними машинами, а замітали подвір’я всередині кварталу, як ніколи, десятки комунальників.

Нащо марнували людські сили на ці косметичні процедури поруч із місцем, де сталась трагедія, не зрозуміло. Однак саме через цю показуху керівник області посварився з керівником міста. «Знаєте, це як радянська реакція радянського керівника на зауваження вище стоячого», – сказав в. о. голови облдержадміністрації Віктор Бондар.

Великі чини лише заважають?

Президент запізнився до Дніпропетровська всього на годину-півтори. Однак його візит, як потім заявили рятувальники, сплутав усі їхні плани. Фахівець із мобільного рятувального центру Анатолій Корнєв розповідає, що у зв’язку з приїздом Президента, довелося призупинити роботи на кілька годин. «Знаєте, як приїздять великі чини, вони тільки заважають. А так ми працювали і вночі. З самого 13-го числа роботи не призупинялися. Цілодобово».

Віктор Ющенко подібні заяви назвав «дурницями». За його словами, призупинка аварійно-пошукових робіт не була пов’язана з його приїздом, просто рятувальники чекали техніку.

«Не витягуйте того, що немає. Мені цю байку розповідали місяць назад, коли пожежу тушили. «Приїзд Президента затримав виліт гелікоптера». Той гелікоптер два дні стояв. А зараз на цьому об’єкті не буде ще дві години нічого робитись, бо чекають підвозу піщаної подушки та відповідного спецобладнання, яким будуть знімати з останнього поверху перекриття».

Однак на Президента все ж таки чекали

І все ж приїзду від візиту Президента подальший хід робіт залежав: саме на зустрічі з ним мали вирішити, як діяти далі з аварійною стінкою будівлі. Вона от-от упаде і може накрити і рятувальників, і техніку. Наразі мур вирішили демонтувати: з а допомогою тросів та танкового тягача, плити згори поступово стягнуть донизу.

Чекали на візит глави держави і потерпілі. Він мав дати відповідь на питання, яким чином компенсуватимуть житло. Віктор Ющенко – за створення кооперативу для будівництва будинку для всіх потерпілих. Однак, сказав він, вирішувати будуть самі люди.

Від прохань потерпілих оголосити подяку міністрам та місцевим чиновникам Президент відкараскався – то їхній обов’язок.

«І вам велике спасибі. Мені Шуфрич допоміг, і Яцуба допоміг…», – намагалася втримати Президента жінка.

«Тільки без емоцій. Знаєте, щоб ми зараз тут один одного не хвалили», — відповів Президент.

Матеріали до теми:

• ФОТОГАЛЕРЕЯ: Зруйнований будинок, зруйновані життя. Трагедія в Дніпрпетровську.

• НП державного масштабу – підсумки та уроки • «ЧП» державного масштабу. Чи готова влада до подібних надзвичайних ситуацій? • Чи впорається влада з обіцянками потерпілим від газової аварії в Дніпропетровську? • Газовий вибух у в Дніпропетровську стався з недбальства «Дніпрогазу» • Вибух у Дніпропетровську: зумисні дії чи недбальство? • ГАЗОВА АВАРІЯ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ!!! За останній час Дніпропетровська трагедія - не перша в Україні
XS
SM
MD
LG