Доступність посилання

ТОП новини

«Аль-Каїда» взяла на себе відповідальність за вбивство Беназір Бхутто. Пакистанську опозиціонерку поховали в п’ятницю у провінції Сіндх


У Пакистані оголошена триденна жалоба. Президент країни Первез Мушарраф закликав громадян до спокою і пообіцяв, що вбивці Бгутто не уникнуть покарання.


Президент Первез Мушарраф засудив злочин і закликав громадян до спокою: «Це був жорстокий вчинок терористів, проти яких ми боремось. Я завжди казав, що найбільшу загрозу для пакистанського народу становлять ці терористи. Це трагічна подія, тож я потребую вашої підтримки, я прошу всю націю про допомогу, ми не здамося, доки не знищимо цих терористів».

Беназір Бхутто поховали поруч з її батьком Зульфікаром Алі Бхутто, якого стратили у Равалпінді наприкінці 70-х років. У цьому ж місті в четвер під час передвиборчого мітингу нападник смертельно поранив Беназір Бхутто з вогнепальної зброї, а потім підірвав бомбу поруч із її автомобілем, коли вона від’їжджала після свого виступу. Загинули близько 20 осіб, десятки поранені.

Поліція у провінції Сіндх отримала наказ стріляти без попередження під час масових заворушень, які почались після вбивства Бхутто в багатьох містах країни і призвели до смерті понад 10 людей.

У Пакистані оголошена триденна жалоба. Президент країни Первез Мушарраф закликав громадян до спокою і пообіцяв, що вбивці Бгутто не уникнуть покарання.

Інший опозиційний лідер, теж колишній прем’єр Наваз Шаріф оголосив про бойкот його партією парламентських виборів 8 січня і закликав до відставки Президента Мушаррафа.

Світова спільнота різко засудила вбивство Бгутто. Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун назвав цей злочин «огидним актом тероризму» й закликав народ Пакистану до спокою. Із різкими заявами виступили Європейський Союз, США, лідери багатьох держав світу.

Матеріали до теми:

• За вбивством Беназір Бхутто стоїть «Аль-Каїда», стверджує МВС Пакистану • Беназір Бгутто: жінка, яка заважала ісламському світові, але не залишила політику • У Пакистані вбили одну з лідерів опозиції Беназір Бгутто • У Пакистані оголосили триденну жалобу за лідером опозиції Беназір Бгутто • Президент Пакистану звернувся із телезверненням до нації у зв’язку із вбивством опозиціонерки Беназір Бгутто • Верховна Рада України вшанувала пам’ять Беназір Бгутто хвилиною мовчання, світ засуджує вбивство пакистанської опозиціонерки • У Пакистані вбили одну з лідерів опозиції Беназір Бгутто • Щонайменше 4 людини загинули внаслідок стрілянини на опозиційному мітингу в Пакистані
XS
SM
MD
LG