Доступність посилання

ТОП новини
22 Квітень 2019, Київ 03:37

Донбас, реформи армії та «джавеліни»: командувачі України та НАТО аналізували стан військових справ


Голова Військового комітету НАТО генерал Петр Павел під час прес-конференції в Брюсселі, 17 січня 2018 року

Брюссель – Зміцнення та реформування Збройних сил України – це виклик, вирішення якого відбувається водночас із прагненням відновити українську територіальну цілісність. Так бачить ситуацію найвище військове командування Північноатлантичного союзу, де у середу разом із представниками Генштабу українських Збройних сил аналізували, що діється у сенсі безпеки на Донбасі, і, власне, те, як просувається зміцнення та перехід Збройних сил України на стандарти НАТО.

Голови генштабів НАТО зазначили, що здійснення реформ сфер безпеки та оборони, які є викликом для України, йдуть пліч-о-пліч із відновленням української територіальної цілісності. Ми віддані справі подальшого поглиблення допомоги армії України, щоб зміцнити її потужність та взаємну сумісність із силами НАТО
Петр Павел

Без критичних виступів чи зауважень із боку голів генеральних штабів НАТО на адресу українських партнерів у штаб-квартирі організації відбулося засідання Військового комітету в форматі НАТО – Україна.

Голова Військового комітету НАТО генерал Петр Павел каже, що, у розумінні представників альянсу, повернення Україні окупованих територій та відбиття агресії тісно пов’язані зі зміцненням та реформуванням її армії.

«Голови генштабів НАТО зазначили, що здійснення реформ сфер безпеки та оборони, які є викликом для України, йдуть пліч-о-пліч із відновленням української територіальної цілісності», – каже натовський генерал, додаючи, що очільники оборонних відомств держав-союзниць «визнають прогрес, здійснений на шляху реформування українських Збройних сил, та наголошують: ми віддані справі подальшого поглиблення допомоги армії України, щоб зміцнити її потужність та взаємну сумісність із силами НАТО».

Начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко, зі свого боку, констатує: кожна з країн альянсу висловила тверду підтримку української територіальної цілісності. Особливу підтримку, за його словами, демонструє Туреччина.

Дуже потужно підтримала нас Туреччина, зокрема, щодо нових напрямків нашої співпраці: надання гуманітарної, дорадчої допомоги, у питанні створення логістики Збройних сил та щодо надання нам матеріальної допомоги
Віктор Муженко

«Дуже потужно підтримала нас Туреччина, зокрема, щодо нових напрямків нашої співпраці: надання гуманітарної, дорадчої допомоги, у питанні створення логістики Збройних сил та щодо надання нам матеріальної допомоги», – заявив Муженко у штаб-квартирі альянсу.

Головнокомандувач української армії уточнює: цього року НАТО продовжить надавати дорадчу допомогу у питаннях реформування Генерального штабу та інших органів військового управління. Зокрема, цього року пріоритетами будуть саме оновлення систем медичного і логістичного забезпечення.

«Джавеліни» будуть в Україні протягом півроку?

Щодо надання українській армії американської летальної зброї, головнокомандувач Збройних сил України каже, що коментарі щодо того, що Україна, можливо, не отримає протитанкових ракетних систем типу «Джавелін», не мають підстав.

Віктор Муженко
Віктор Муженко

Відповідна процедура отримання не така швидка, як нам би того хотілося. Ще необхідна робота експертів та обстеження готовності України приймати таку зброю, безпеки її зберігання та процедурні питання щодо оформлення та передачі цієї зброї
Віктор Муженко про надання Україні «Джавелінів»

«Усе це не відповідає дійсності, є відповідна процедура отримання, яка не така швидка, як нам би того хотілося: сьогодні і зразу. Ще необхідна робота експертів та обстеження готовності України приймати таку зброю, безпеки її зберігання та процедурні питання щодо оформлення та передачі цієї зброї», – заявив Муженко, додаючи, що надходження цієї зброї до українських військових може відбутися в часових рамках від 2 до 6 місяців.

Голова Генерального штабу водночас зауважив, що підготовка до використання цього виду озброєнь українськими військовими вже проводиться. Так само вже здійснюється низка організаційних заходів щодо створення військових структур, які будуть безпосередньо оснащені протитанковими ракетними системами типу «Джавелін», які мають бути надані Україні Сполученими Штатами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG