Доступність посилання

ТОП новини

У Facebook триває агітація за та проти кандидатів – «Чесно»


Політичні партії і кандидати-мажоритарники продовжують боротися за прихильність виборців, стверджують аналітики

У день дострокових парламентських виборів у соціальній мережі Facebook триває активна рекламна кампанія за та проти кандидатів у депутати Верховної Ради, повідомляє 21 липня рух «Чесно».

«Частина реклами транслюється із офіційних сторінок партій та мажоритарників, однак левова частка реклами транслюється із неофіційних фан-сторінок та сторінок, які транслюють антирекламу. Таким чином, політики ігнорують пряму заборону закону на агітацію в «день тиші» та день виборів», – інформують спостерігачі.

«Офіційна сторінка «Слуги народу» мобілізує своїх прихильників взяти участь у голосуванні, протиставляючи це тому, що старі політики розраховують на те, що молодь залишиться вдома. Змістовно більшість дописів ідентична, однак таргетовані вони на різні міста. Станом на 12 годину 21 липня на сторінці "Слуги народу" транслюється 34 активні рекламні дописи», – вказує рух «Чесно».

Аналітики наводять і приклади агітації за інші партії – «Батьківщину», «Опозиційну платформу – За життя», «Голос», «Європейську солідарність» та інші.

«Однак, чи не найбільше нехтують «днем тиші» і забороною на агітацію в день виборів саме мажоритарники», – інформує рух «Чесно».

Законодавство забороняє агітацію за чи проти кандидатів у народні депутати в день виборів і в «день тиші», який йому передує.

Станом на 12:00 явка склала 19,23%, це дані 198 зі 199 виборчих округів. На дострокових виборах до Верховної Ради наразі не зафіксовано серйозних порушень, повідомив заступник голови Центральної виборчої дільниці Олег Конопольський.

21 липня в Україні відбуваються дострокові парламентські вибори. На посади народних депутатів претендують майже шість тисяч кандидатів.

Дострокові парламентські вибори

  • 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Їх призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.
  • На 424 місця у Верховній Раді претендують майже шість тисяч кандидатів.
  • В Україні продовжує діяти змішана виборча система: 225 народних депутатів обирали за партійними списками та 199 – на одномандатних округах. Ще у 26 округах на Донбасі та в Криму вибори не проводяться, оскільки ці території нині непідконтрольні українській владі. Кожен виборець мав два бюлетені: один із переліком партій, другий – зі списком «мажоритарників».
  • ЦВК має встановити результати виборів до 5 серпня. Упродовж наступних п’яти днів їх мають оприлюднити в офіційній пресі. Відповідно до Конституції, на своє перше засідання Рада має зібратися до 9 вересня 2019 року включно, тобто «не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG