Доступність посилання

ТОП новини

Обсяг виплачених аліментів на користь дітей сягнув 8,4 мільярда доларів – уряд


Штрафи за невиплату аліментів встановлені в лютому 2018 року

Обсяг виплачених боржниками аліментів на користь дітей сягнув 8,4 мільярда доларів, повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду.

Він додав, що за останні роки влада придбала 1297 квартир для дітей-сиріт, які досягли 18 років, але не мали жодних джерел підтримки. Крім того, збудували та оновили 124 дитячі будинки сімейного типу.

6 лютого 2018 року набрав чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Особи, які мають заборгованість за аліменти за півроку можуть бути обмежені у виїзді за кордон, праві кермування авто, користуванні зброєю. Закон передбачає і «суспільно корисні роботи».

У липні парламент України проголосував за законопроект про чергове посилення відповідальності за несплату аліментів.

Читайте також: Нові санкції та «дошка ганьби» для злісних неплатників аліментів

Внесені до законодавства зміни встановлюють розміри штрафів: 20% від суми заборгованості, якщо вона перевищила суму необхідних платежів за один рік, 30% – за два роки, 50% – за три роки і більше.

Окремо прописана відповідальність за ухиляння від сплати аліментів на утримання дитини з інвалідністю, рідкісними, тяжкими або онкологічними захворюваннями, або такої, що потребує паліативної допомоги, протягом більш ніж трьох місяців. За це батька чи матір можуть засудити до суспільно корисних робіт – від 120 до 240 годин.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG