Доступність посилання

ТОП новини

Влада Білорусі повідомила про видворення польського дипломата – МЗС Польщі


У МЗС «вживає заходів для перевірки наданої інформації та з’ясування деталей ситуації», заявив його речник
У МЗС «вживає заходів для перевірки наданої інформації та з’ясування деталей ситуації», заявив його речник

У Польщі повідомляють, що білоруська влада викликала повіреного у справах Польщі в Мінську, щоб повідомити Варшаву про видворення польського дипломата.

«Міністерство закордонних справ підтверджує той факт, що повірений у справах був викликаний у справі про видворення польського консула», – заявив речник МЗС Лукаш Ясіна 5 січня.

За словами Ясіни, висланий дипломат був польським консулом у прикордонному місті Брест. Речник додав, що МЗС «вживає заходів для перевірки наданої інформації та з’ясування деталей ситуації».

Негайних коментарів від білоруської влади не було.

Читайте також: Міграційна криза: Литва встановила вже 150 кілометрів колючого дроту на кордоні з Білоруссю

Напруга між сусідніми країнами зросла через міграційну кризу, яку, за словами Європейського Союзу та Варшави, спричинила Білорусь у відповідь на санкції Заходу проти авторитарного уряду Олександра Лукашенка.

Вони звинуватили Мінськ у тому, що той в рамках «гібридної атаки» проти Євросоюзу заманював мігрантів до Білорусі з Близького Сходу та інших регіонів, обіцяючи допомогти дістатися до Західної Європи, для дестабілізації блоку. Білорусь звинувачення відкидає.

Польща зайняла жорстку позицію у відповідь на міграційну кризу, побудувавши огорожу з колючого дроту та зібравши тисячі солдатів уздовж свого 400-кілометрового кордону з Білоруссю. У деяких випадках правозахисники звинувачують Варшаву у вищтовхуванні мігрантів назад до Білорусі.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG