Доступність посилання

ТОП новини

Китайське державне ЗМІ закликало протестувальників «не випробовувати терпіння уряду»


8 вересня учасники акцій протесту знову вийшли на вулиці і пройшли до консульства США, вимагаючи міжнародного тиску на Пекін
8 вересня учасники акцій протесту знову вийшли на вулиці і пройшли до консульства США, вимагаючи міжнародного тиску на Пекін

Державне видання Китаю China Daily 9 вересня опублікувало редакторську колонку, в якій назвало напів автономну територію Гонконгу невід’ємною частиною Китаю та знову звинуватило «закордонні сили» в підбурюванні продемократичних протестів, які тривають у місті 14 тижнів поспіль.

«Гонконг є невід’ємною частиною Китаю – і це основний принцип, який ніхто не має оскаржувати – ані демонстранти, ані закордонні сили, які грають у свої брудні ігри», – йдеться в колонці видання.

Читайте також: Меркель у Китаї закликала захищати права протестувальників у Гонконгу​

Будь-яка спроба автономії відмежуватися «буде розгромлена», а демонстрантам слід «припинити випробовувати терпіння центрального уряду» Китаю, стверджують автори колонки.

8 вересня учасники акцій протесту знову вийшли на вулиці і пройшли до консульства США, вимагаючи міжнародного тиску на Пекін.

Один із очільників протесту активіст Джошуа Вонг був затриманий того ж дня в аеропорту перед своїм вильотом до Німеччини – його повідомлення про це в Twitter Вонга оприлюднив його адвокат. Згідно з ним, лідера опозиції затримали за порушення умов звільнення під заставу.

Втім, згодом активіста відпустили, коли суд ухвалив, що за умовами звільнення під варту він має право здійснювати поїздки, заплановані до арешту.

Попри заяву губернатора Гонконгу Керрі Лам про відкликання законопроєкту про екстрадицію, з якого почалися акції, протести в місті не вщухають.

Раніше демонстранти вимагали відкликати документ про екстрадицію, але потім долучили до вимог відставку Керрі Лам, більшу свободу Гонконгу від Пекіна і розслідування дій поліцейських при розгоні протестів.

Нині Гонконг має у складі Китаю широку автономію і досі значною мірою зберігає відсутній у решті Китаю демократичний лад із часів, коли ця територія була британською колонією до 1997 року.

XS
SM
MD
LG