Доступність посилання

ТОП новини

У ЦГЗ розповіли, що робити, якщо лікар відмовляється тестувати на COVID-19


За даними Ігоря Кузіна, з початку року в Україні здійснили понад 500 перевірок на наявність коронавірусу
За даними Ігоря Кузіна, з початку року в Україні здійснили понад 500 перевірок на наявність коронавірусу

Тестування на коронавірусне захворювання COVID-19 відбувається лише у випадках обґрунтованої підозри, але в разі незгоди можна звернутися до Міністерства охорони здоров’я, повідомив директор Центру громадського здоров’я Ігор Кузін. Про це він розповів на брифінгу 13 березня у відповідь на питання журналістки Радіо Свобода щодо заходів у разі, коли лікарі відмовляються перевіряти пацієнтів.

«Треба з обережністю коментувати такі речі і ставитися, тому що насправді лікар під час збору епідеміологічного аналізу або розслідування кожного випадку персонально для кожного хворого або кожної підозри оцінює епідемічні ризики. Тестування наразі відбувається лише в тих випадках, коли дійсно є підозра. Тому, скоріш за все, я маю надію на те, що лікарі не відмовляють у тестуванні, а дійсно оцінюють ризики як мінімальні або відсутні і в зв’язку з цим не проводять тестування», – сказав він.

Якщо ж пацієнт не погоджується з такою відмовою, Кузін радить звертатися на гарячу лінію МОЗ.

«Якщо лікарі відмовляються категорично при наявності певних підозр, є гаряча телефонна лінія МОЗ України, вчора були проведені спеціальні інструктажі для цих фахівців і можна звертатися туди. Кожен такий випадок буде розслідуватися окремо і будуть вживатися певні заходи до таких лікарів або щоб така інформація дійшла до керівника закладу охорони здоров’я», – пообіцяв голова ЦГЗ.

За даними Кузіна, з початку року в Україні здійснили понад 500 перевірок на наявність коронавірусу.

Читайте також: Ляшко: товари для запобігання поширенню коронавірусу виведуть з-під закону про публічні закупівлі​

В Україні на даний час підтверджені лабораторно три випадки коронавірусного захворювання: один – у Житомирській області, два – в Чернівецькій. Жінка з Житомирщини померла, повідомили 13 березня в МОЗ.

12 березня загалом по Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції та для недопущення поширення COVID-19. Він триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG