Доступність посилання

ТОП новини

Вибори до Ради: змінився «бронзовий призер»


Центральна виборча комісія підрахувала понад 92 відсотки протоколів

Центральна виборча комісія станом на 6:15 23 липня підрахувала понад 92,43 відсотка протоколів на позачергових виборах до Верховної Ради України. Перше місце, за цими даними, по багатомандатному виборчому округу посідає партія «Слуга народу» (43,11%).

Значно відстає від лідера «Опозиційна платформа – За життя» (13,03%), а от із третьої позиції «Європейську солідарність» (8,15%) зміщує «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (8,18%). Останньою серед тих, хто потрапляє до парламенту, є партія «Голос» (5,87%).

За попередніми даними, більшість голосів у одномандатних округах отримали кандидати від партії Володимира Зеленського «Слуга народу». Найбільше мандатів за «мажоритаркою» представники президентської партії отримали в Дніпропетровській області, жодного – в Донецькій.

У столиці представники «Слуги народу», за попередніми даними, здобули підтримку в усіх 13 округах.

Читайте також: Відомі політики, які не проходять у Раду. Список

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

Дострокові парламентські вибори

  • 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Їх призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.
  • На 424 місця у Верховній Раді претендують майже шість тисяч кандидатів.
  • В Україні продовжує діяти змішана виборча система: 225 народних депутатів обирали за партійними списками та 199 – на одномандатних округах. Ще у 26 округах на Донбасі та в Криму вибори не проводяться, оскільки ці території нині непідконтрольні українській владі. Кожен виборець мав два бюлетені: один із переліком партій, другий – зі списком «мажоритарників».
  • ЦВК має встановити результати виборів до 5 серпня. Упродовж наступних п’яти днів їх мають оприлюднити в офіційній пресі. Відповідно до Конституції, на своє перше засідання Рада має зібратися до 9 вересня 2019 року включно, тобто «не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG