Доступність посилання

ТОП новини

Данилюк про транзит російського газу: було б абсолютно безвідповідально не мати плану «Б»


Данилюк: Україна виживе без транзиту російського газу

Україна має план «Б» на випадок припинення транзиту російського газу, заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк в інтерв’ю виданню «BBC Україна».

«Було б абсолютно безвідповідально не мати плану «Б», – сказав Данилюк.

Він запевнив, що Україна виживе без транзиту російського газу.

«На все є відповідь, просто треба завжди думати, як нам підсилювати наші позиції. Звичайно, ми виживемо. Спитайте на вулиці про це людей. Але це ж не тільки питання виживання, це питання розвитку країни. Тому коли ми говоримо про транзит – це і кошти, які ми отримуємо, і розвиток ГТС, і можливість залучення інвестицій, це і розвиток країни», – зазначив Данилюк.

18 липня голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва «готова домовлятися» про продовження транзиту газу через територію України. Того ж дня у «Нафтогазі» озвучили умови, запропоновані раніше віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем: укладення операторської угоди про поєднання газотранспортних систем та угоди про бронювання потужностей.

Чинний транзитний контракт України з «Газпромом» було укладено в 2009 році строком на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський газовий монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG