Доступність посилання

ТОП новини

У «Нафтогазі» прокоментували бажання Росії отримати короткий контракт на транзит через Україну


У «Нафтогазі» закликали російський «Газпром» відреагувати на попередньо озвучені пропозиції Єврокомісії щодо умов продовження транзиту через Україну

«Нафтогаз» не отримував офіційних пропозицій від Росії з приводу укладення короткотермінової угоди на транзит газу через Україну, заявляють у прес-службі відомства. Таким чином компанія прокоментувала повідомлення інформаційного агентства Reuters про те, що Росія хоче отримати короткий контракт із Києвом до запуску «Північного потоку-2».

«Ніякої офіційної інформації від російської сторони щодо ідеї короткого контракту у нас зараз немає. Ми розуміємо, що сьогоднішній вкид (стаття Reuters – ред.) це, ймовірно, тестування боєм. З цікавістю читаємо заголовки російських ЗМІ, які подають це як вирішений факт. Ну, бо аж чотири джерела! А може просто ще не доставили? Чекаємо поштових голубів з Москви. Впевнені, в Брюсселі їх теж чекають», – іронізують у «Нафтогазі».

Комерційний директор національної енергетичної компанії Юрій Вітренко нагадав, що Київ зацікавлений у продовженні транзиту, а також запропонував російському «Газпрому» відповісти на озвучені раніше пропозиції Єврокомісії щодо умов такого транзиту.

«Це (публікація Reuters – ред.) ще раз доводить, що поки що чи не єдиним важелем впливу на збереження хоч якогось транзиту через Україну є зупинка будівництва «Північного Потоку-2», – написав Вітренко.

18 липня голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва «готова домовлятися» про продовження транзиту газу через територію України. Того ж дня у «Нафтогазі» озвучили умови, напропоновані раніше віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем: укладення операторської угоди про поєднання газотранспортних систем та угоди про бронювання потужностей.

Чинний транзитний контракт України з «Газпромом» було укладено в 2009 році строком на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський газовий монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG