Доступність посилання

ТОП новини
27 січня 2021, Київ 16:18

Суспільний мовник запросив на дебати кандидатів, що проходять до другого туру


Потенційними учасниками теледебатів можуть стати Петро Порошенко і Володимир Зеленський (фотоколаж)

Національна суспільна телерадіокомпанія України запрошує кандидатів на пост президента України, що пройшли в другий тур виборів, узяти участь у дебатах.

«Теле- та радіоканали суспільного мовника не належать жодній політичній чи бізнес-групі, працюють винятково в інтересах українських громадян на кошти платників податків, тож можуть виступити майданчиком для незалежної дискусії кандидатів на рівних умовах», – йдеться в повідомленні на сайті Суспільного.

За даними мовника, канал готовий до проведення теледебатів та надасть офіційні запрошення до участі в дебатах обом кандидатам одразу після офіційного оголошення результатів першого туру виборів.

Закон України «Про вибори президента України» в статті 62 визначає процедуру й терміни проведення передвиборчих теледебатів. Зокрема, такі дебати проводять в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі, тривалістю не менше ніж 60 хвилин та транслюються в ефірі національних Суспільних теле- та радіоканалу. Передвиборчі теледебати також можуть безкоштовно транслюватися іншими каналами мовлення.

Кандидати на посаду президента України беруть участь у теледебатах особисто. У разі відмови одного з кандидатів в участі у дебатах, виділений час надається іншому – хто прийшов.

За даними, опрацьованих ЦВК, понад 87% голосів виборців, лідерами перегонів є Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Кандидат у президенти і чинний президент Петро Порошенко напередодні заявив, що перед другим туром виборів обов’язково мають відбутися передвиборчі дебати кандидатів. Інший кандидат Володимир Зеленський заявив, що готовий до дебатів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG