Доступність посилання

ТОП новини

Денісова назвала «катуванням» повернення Саакашвілі до в’язниці


Людмила Денісова закликала посла України в Грузії Ігоря Долгова забезпечити Саакашвілі консульську допомогу
Людмила Денісова закликала посла України в Грузії Ігоря Долгова забезпечити Саакашвілі консульську допомогу

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова висловила обурення перевезенням експрезидента Грузії, голови виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеїла Саакашвілі з госпіталю назад до тюрми в Руставі.

«Вражає цинізм, у який спосіб це було зроблено. Хворого Міхеїла проти волі вивезли вночі без попередження адвокатів. Стан його здоров’я критичний і викликає занепокоєння: після трьох гіпертонічних криз він почувається вкрай тяжко, кілька днів до цього не піднімався з ліжка. У повному обсязі потрібної медичної допомоги йому так і не було надано та не призначено нового лікаря, а рішення щодо стратегії лікування ухвалювалося медиками різних профілів», – повдіомила Денісова на своїй фейсбук-сторінці.

Вона розцінила перевезення Саакашвілі як порушення статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями та статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

«Такі дії грузинської влади розцінюю як катування і спосіб позбавлення громадянина України Міхеїла Саакашвілі права на життя, що є порушенням статей 6, 7, 9, 14, 18 Міжнародного пакту про цивільні та політичні права, який ратифіковано Грузією у 2002 році. Звертаюся до Народного захисника Грузії Ніно Ломджарії відвідати Міхеїла Саакашвілі у пенітенціарній установі міста Руставі з метою перевірки додержання його прав і свобод, зокрема і під час вивезення з лікарні», – заявила омбудсменка.

Вона також закликала посла України в Грузії Ігоря Долгова забезпечити Саакашвілі консульську допомогу, а міжнародну спільноту – «рішуче засудити дії посадових осіб» Грузії.

Читайте також: У Грузії прихильники Саакашвілі оголосили «масове голодування»

Експрезидента Грузії, українського посадовця Михеїла Саакашвілі раніше перевели до в’язниці міста Руставі з Горійського військового госпіталю, де він проходив реабілітацію після голодування. Адвокати Саакашвілі 30 грудня висловили занепокоєння щодо його здоров’я після цього транспортування.

Одразу після затримання в Грузії 1 жовтня Саакашвілі був поміщений до в’язниці №12 у Руставі, де з першого дня ув’язнення оголосив голодування. 8 листопада через погіршення стану здоров’я Саакашвілі перевели до лікарні у Глданському районі Тбілісі. Адвокати та лікар скаржилися на умови утримання експрезидента. На 50-й день голодування, 20 листопада, Саакашвілі перевели у військовий госпіталь у Горі.

Міністерство закордонних справ України 28 грудня закликало владу Грузії «з повагою» ставитися до Саакашвілі, який має українське громадянство, додавши, що він потребує додаткового лікування.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG