Доступність посилання

ТОП новини

Якщо є нагальна потреба, людина може прийти на причастя – голова ПЦУ


Предстоятель ПЦУ Епіфаній (у центрі) під час святкування Пасхи східного обряду, Михайлівській золотоверхий собор, 18 квітня 2020 року
Предстоятель ПЦУ Епіфаній (у центрі) під час святкування Пасхи східного обряду, Михайлівській золотоверхий собор, 18 квітня 2020 року

В разі нагальної потреби віряни можуть приходити до церкви для причастя, однак тоді, коли в ній немає великої кількості людей – про це голова Православної церкви України Епіфаній повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода.

Як нагадав Епіфаній, православні християни повинні були пройти обряд причастя хоча б раз протягом Великого посту.

Читайте також: Участь у Великодніх богослужіннях взяли майже 130 тисяч українців – МВС

«Ми прожили дні Великого посту. І у ці дні кожен православний християнин повинен хоча би раз причастися. Це основа життя православного християнина. Але ми закликали і закликаємо, що коли завершиться карантин, вся ця епопея навколо світової пандемії, можна буде прийти до храму і причаститися у будь-який час. Дай Боже, що вже Трійцю ми будемо святкувати без цих обмежень. І тоді кожен зможе долучитися до таїнства євхаристії і причаститися животворчих тайн тіла і крові Господніх. Зараз на цей час, на жаль, нам потрібно утриматися і перенести це на майбутнє», – сказав він.

Водночас, за рішенням Священного Синоду, священник не може відмовити прихожанину в причасті, якщо той потребує його невідкладно, додав Епіфаній. Зокрема він виділив випадки, коли йдеться про загрозу смерті.

«Наприклад, якщо є небезпека смерті людини, то священник повинен виконати свій обов’язок. Він повинен прийти посповідати таку людину і причастити її. І зараз ми бачимо, що впродовж дня люди приходять, але в такий час, коли немає багато людей. Бо зараз, навіть згідно приписів Нацполіції України, одночасно можуть перебувати у храмі двоє, троє людей. Якщо є нагальна потреба, то людина має можливість прийти до храму і просити у священника причастя», – зазначив голова ПЦУ.

В разі ж причастя хворої на коронавірусну інфекцію COVID-19 людини, за словами Епіфанія, священник муситиме самоізолюватися.

Повне інтерв’ю з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм читайте на сайті Радіо Свобода.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG