Доступність посилання

ТОП новини

ЄС продовжив ще на рік «кримські» санкції


«Рада сьогодні постановила продовжити санкції, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією, на наступний рік до 23 червня 2022 року»
«Рада сьогодні постановила продовжити санкції, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією, на наступний рік до 23 червня 2022 року»

Рада Європейського союзу 21 червня продовжила ще на рік дію пакетів санкцій, запроваджених проти Росії через окупацію й анексію українського півострова Крим. Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС.

«Рада сьогодні постановила продовжити санкції, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією, на наступний рік до 23 червня 2022 року», – йдеться в повідомленні.

Після анексії Криму і Севастополя в червні 2014 року ЄС запровадив обмежувальні заходи, які застосовуються до компаній і фізичних осіб. Під санкції підпадають імпорт продукції з Криму або Севастополя до ЄС, інвестиції в Крим або Севастополь, туристичні послуги в цих окупованих регіонах.

Зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на Кримському півострові, крім випадків надзвичайних ситуацій, заборонений експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, а також у секторах, пов’язаних із розвідкою і видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів; забороняється надання технічної допомоги, посередницьких, будівельних або інженерних послуг, пов’язаних з інфраструктурою в цих секторах.

«Кримський пакет» санкцій є складовою політики невизнання незаконної анексії Криму Росією, щороку він продовжується, списки підсанкційних осіб і компаній коригуються залежно від зміни ситуації.

У листопаді 2020 року голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Захід «зриває злість», запроваджуючи санкції через анексії Криму.

XS
SM
MD
LG