Доступність посилання

ТОП новини

Філарет розповів про наступний крок після рішення Синоду


Філарет упевнений, що українські православні церкви об'єднаються «найближчим часом».

Після рішення Синоду Константинопольського патріархату зняти анафему з очільника Української православної церкви Київського патріархату Філарета та очільника Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія представники українського православ’я можуть об’єднатися, заявив патріарх Філарет у Києві.

Читайте також: Україні дали томос. Чи ні? 5 простих відповідей

«Це рішення про недійсність усіх цих заборон дає нам можливість об’єднатися з архієреями Московського патріархату (тими, які захочуть) і автокефальною церквою (УАПЦ – ред.)… Тобто тепер ми, архієреї всіх трьох церков, є законними, канонічними, благодатними, і тепер можемо при нашій добрій волі об’єднатися вже в одну українську православну церкву, яка буде потім визнана Вселенським патріархом, і не тільки Вселенським патріархом. Однак томос ми отримаємо від Вселенського патріарха», – сказав патріарх Філарет.

Він висловив упевненість, що українські православні церкви об'єднаються «найближчим часом» і отримають томос про автокефалію.

«Я думаю, що процес (об'єднання – ред.) буде дуже швидким. Ми домовимося, коли скличемо цей собор. Я планую скликати його найближчим часом. Це буде архієрейський собор, у якому візьмуть участь архієреї Київського патріархату, архієреї Автокефальної церкви на чолі з митрополитом Макарієм і архієреї Московського патріархату (які захочуть)», – додав Філарет.

Читайте також: Повний текст історичного рішення Константинополя

У Стамбулі 11 жовтня представник Вселенського патріархату зробив заяву щодо Української православної церкви і томосу.

Згідно з рішенням Синоду, Вселенський патріархат продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Синод також постановив відновити канонічний сан глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета і глави Української автокефальной церкви, митрополита Макарія, а «їхні вірні відновлені у спілкуванні з Церквою».

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Після томосу російські церкви в Україні не зможуть називатися українськими – Філарет

Томос наближається: на що піде РПЦ?

Томос для України: погрози Кремля нашкодили самій Росії

У Московського патріархату немає власності в Україні – Єленський

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG