Доступність посилання

ТОП новини

Суд в окупованому Криму залишив під арештом шістьох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»


Підконтрольний Росії Верховний суд окупованого Криму відхилив апеляційні скарги захисту і залишив під арештом шістьох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Айдера Джеппарова, Ризу Омерова, Енвера Омерова, Руслана Нагаєва, Ленура Халілова і Ескендера Сулейманова. Таким чином, вони будуть перебувати у СІЗО до 5 лютого. Про це повідомляє об’єднання «Кримська солідарність».

«Всі скарги судом були відхилені. Чи не були взяті до уваги всі основні доводи, які нами вже неодноразово викладалися», – сказав адвокат Костянтин Рустемов.

Інший адвокат Рустем Кяміл розповів, що його підзахисний Ескендер Сулейманов під час засідання заявив, що суд повинен врахувати всі доводи і не бути на стороні обвинувачення. Однак суд не взяв це до уваги.

«Слідство посилається на те, що Ескендер, можливо, може сховатися, можливо, може зіпсувати якісь речові докази, можливо, вплинути на свідків. І все у слідства можливо», – зазначив Кяміл.

За словами адвоката, Сулейманов також вимагає, щоб стосовно нього застосовували норми Женевської конвенції 1949 роки (про захист цивільного населення у воєнний час).

Після ранкових обшуків 10 червня в будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах затримали вісьмох чоловіків: Руслана Нагаєва, Ельдара Кантемірова, Руслана Месутова, Ленура Халілова, Різу Омерова, Енвера Омерова, Айдера Джеппарова та Ескендера Сулейманова.

ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи проходять в рамках кримінальної справи за статтею 205.5 (організація або участь у діяльності терористичної організації) і стосується релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Українські правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження через проведення російськими силовиками обшуків в Криму.

МЗС України висловило протест у зв'язку з черговими арештами в окупованому Криму, а також закликали посилити політичний, економічний і списку санкцій тиск на Росію.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG