Доступність посилання

ТОП новини

Комітет Сенату США затвердив резолюцію, в якій Голодомор визнають геноцидом – посольство


Пам'ятник жертвам Голодомору в Києві
Пам'ятник жертвам Голодомору в Києві

Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію, у якій Голодомор 1932–1933 років визнається геноцидом українського народу, повідомило посольство України в США. Резолюцію рекомендували до схвалення верхньою палатою Конгресу.

«Проект резолюції засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії», – заявили в посольстві.

Читайте також: Жертви Голодомору: 4 мільйони – чи понад 7?

У дипломатичному представництві України нагадали, що резолюція, співавторами якої виступили понад два десятки сенаторів, була представлена 14 березня 2018 року.

Станом на сьогодні Голодомор визнаний геноцидом у 12 американських штатах.

Читайте також: Чалий сподівається, що визнання Голодомору геноцидом Конгрес США розгляне цього року

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу, а ще в низці країн – органи влади їхніх окремих територіальних одиниць.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Законопроект про визнання Голодомору геноцидом у Кнесеті: які шанси на ухвалення?

«Жінки розбивали на складах замки і забирали їжу, щоб нагодувати дітей» – історик про Голодомор

Без терміну давності. Розповідають нащадки тих, хто вижив у Голодомор

Більшовики бачили в Україні ідеологічну загрозу – Енн Епплбаум про «Війну Сталіна проти України»

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
XS
SM
MD
LG