Доступність посилання

ТОП новини

Стан поранених українських моряків викликає «серйозне занепокоєння» – Карпачова


Віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова сьогодні відвідала захоплених біля берегів Криму українських моряків у московському СІЗО «Лефортово»

Віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова після відвідин у московському СІЗО «Лефортово» захоплених біля берегів Криму українських моряків заявила, що стан тих, хто був поранений, викликає «серйозне занепокоєння». Про це Карпачова сказала в інтерв’ю кореспонденту Радіо Свобода після спільних відвідин бранців із уповноваженою з прав людини в Росії Тетяною Москальковою.

«З точки зору морального стану, як говорять моряки, воно позитивне. Вони тримаються, це хлопці, які вміють мобілізуватися в будь-яких ситуаціях. Що стосується їхнього фізіологічного здоров’я, після поранень, воно, звичайно, викликає серйозне занепокоєння, особливо в майбутньому», – сказала Карпачова.

За її словами, керівник СІЗО заявив, що готується три клопотання в Управління охорони здоров’я Москви для того, щоб по кожному із поранених українських моряків було ухвалене рішення, в який профільний медичний заклад Москви можна було б їх вивезти для того, щоб провести професійне дообстеження.

«В умовах слідчого ізолятора «Лефортово» провести медичні дообстеження, які мають проводитися на високотехнологічному медичному обладнанні, просто неможливо. Щоб чітко визначити діагнози і тактику подальшого лікування, безумовно, це треба зробити, поза межами «Лефортово», – заявила Карпачова.

За її словами, побутові умови в камерах СІЗО, де перебувають моряки, «відповідають міжнародним стандартам».

25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по трьох українських кораблях і захопили їх і екіпажі. Підконтрольні Кремлю суди в Криму заарештували 24 моряків. Троє з них зазнали поранень. Зараз вони перебувають у Москві. Українська влада визнає їх військовополоненими, як то визначає міжнародне право.

Країни Заходу засудили дії Росії. В Євросоюзі закликали до «стриманості і деескалації», а генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ оприлюднив заяву з вимогою до Росії звільнити військовополонених і захоплені кораблі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG