Доступність посилання

ТОП новини

Казахстан: ЦВК припинила депутатські повноваження дочки Назарбаєва


Донедавна Даріга Назарбаєва була спікеркою сенату Казахстану і першою кандидаткою на посаду президента в разі відходу Токаєва

Центральна виборча комісія Казахстану 4 травня оголосила про припинення депутатських повноважень Даріги Назарбаєвої, старшої дочки колишнього президента країни Нурсултана Назарбаєва.

Таке рішення ЦВК ухвалила на засіданні на виконання рішення президента країни Касим-Жомарта Токаєва. 2 травня Токаєв підписав указ про припинення повноважень депутатки Сенату Даріги Назарбаєвої.

Назарбаєва стала спікеркою Сенату (верхньої палати) парламенту 20 березня 2020 року, у день відставки її батька з посади президента. У Сенаті вона працювала з 2016 року, отримавши мандат за указом Назарбаєва-старшого. Її призначення депутатом розцінювалося як спроба експрезидента підготувати собі спадкоємця.

Читайте також: Даріга йде в тінь. Дочка єлбаси перестала бути другою особою в Казахстані

Згідно з Конституцією Казахастану, спікер Сенату – перший у черзі на посаду президента в разі відставки чи смерті чинного голови держави.

До приходу в сенат Назарбаєва була заступницею прем’єр-міністра Казахстану. У 2012–2015 роках вона була депутаткою та віцеспікеркою Мажилісу (нижньої палати) парламенту.

Нурсултан Назарбаєв очолював Казахстан з 1990 по 2019 рік.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG