Доступність посилання

ТОП новини

Президент Казахстану звільнив керівника регіону, де через міжетнічні сутички загинули 10 людей


Спалений внаслідок сутичок автомобіль у селі Булар-Батир, 8 лютого 2020 року
Спалений внаслідок сутичок автомобіль у селі Булар-Батир, 8 лютого 2020 року

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звільнив акіма (голову адміністрації) Жамбильської області на півдні країни після того, як внаслідок сутичок між етнічними казахами та дунганами (меншиною мусульман китайського походження) минулого тижня тут загинули 10 людей, десятки були поранені.

Пресслужба Токаєва 10 лютого повідомила, що президент видав укази про звільнення Аскара Мирзахметова і призначення замість нього дотеперішнього віцепрем’єра Бердібека Сапарбаєва.

Представники влади Киргизстану раніше повідомили місцевій службі Радіо Свобода, що після спалаху міжетнічного насильства в Жамбильській області близько 4 500 людей залишили Казахстан через казахстансько-киргизький кордон.

Протягом 8 і 9 лютого 34 громадянин Казахстану потрапив до киргизьких лікарень, 13 людей перебувають там досі. Ще 39 людей госпіталізували в Казахстані, в тому числі трьох урядових працівників із вогнепальними пораненнями.

За даними прикордонної служби Киргизстану, більшість казахів, які перетинали кордон протягом днів сутичок, – жінки, діти і літні люди. За повідомленнями, селяни з прикордонних киргизьких селищ зустріли їх на кордоні, надали гарячу їжу та притулок.

У терміновому телевізійному зверненні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що наказав силовим структурам розслідувати поширення мови ненависті, «провокативних чуток та дезінформації».

9 лютого урядові служби повідомили, що до участі в сутичках причетні близько 300 людей і проти них вже відкрили кримінальні провадження.

Увечері 7 лютого в декількох селах Жамбильської області стався етнічний конфлікт між етнічними казахами і дунганами, причини якого наразі невідомі. Села Масанчі, Сортобе, Аухатти, в яких сталися заворушення, розташовані поруч з кордоном Киргизстану. Значну частину населення цих прикордонних населених пунктів складають представники дунганської меншини.

Увечері 8 лютого влада Казахстану оголосила надзвичайну ситуацію «техногенного характеру місцевого масштабу».

XS
SM
MD
LG