Доступність посилання

ТОП новини

У Казахстані судять журналістів Радіо Свобода і телеканалу «Настоящее время»


Журналістка Світлана Глушкова з адвокатом Бауиржаном Азановим у суді, Нур-Султан, Казахстан, 1 квітня 2019 року

Кореспонденти Радіо Свобода і телеканалу «Настоящее время» (проект Радіо Свобода і «Голосу Америки») постали перед судами у Казахстані 1 квітня.

Зокрема, в Нур-Султані (колишня Астана) відбулося слухання справи кореспондентки телеканалу «Настоящее время» Світлани Глушкової. Засідання перенесли на 2 квітня після того, як адвокат Глушкової оголосив відвід судді.

Він заявив про процедурні порушення у справі і додав, що матеріали справи не були передані до суду.

Глушкову звинуватили у нападі на жінку, яка заважала їй висвітлювати затримання арештів протестувальників у столиці Казахстану 22 березня, що протестували проти перейменування Астани.

Читайте також: Протести в Казахстані: все, що відомо на даний момент

Журналістку затримали 31 березня в аеропорту Нур-Султана й оголосили, що на неї завели адміністративну справу. Вона заперечує обвинувачення і називає справу перешкоджанням її професійним обов’язкам.

Крім того, суд у місті Актау 1 квітня почав і відклав розгляд апеляції кореспондентки казахстанської служби Радіо Свобода Санії Тойкен на постанову адміністративного суду міста Жанаозен про накладення штрафу у справі, яку правозахисники назвали порушенням права журналіста на здійснення професійної діяльності.

Минулого місяця суд вирішив оштрафувати Тойкен на 135 доларів, визнавши її винною у відмові підкорятися наказам поліції.

Протягом лютого-березня журналістку затримували тричі під час висвітлення протестів жителів Жанаозена, які вимагали збільшення робочих місць. Вона називає справу проти себе політично мотивованою.

Влада Казахстану в останні кілька років зробила жорсткішими правила роботи незалежних журналістів у країні. Було полегшене блокування сайтів із «небажаним» для влади контентом: під заборону зокрема потрапив один з найвідоміших в Казахстані незалежних порталів ratel.kz.

Був припинений вихід казахстанської версії Forbes, де журналісти розповідали про незаконний бізнес казахстанських чиновників.

У Казахстані були заарештовані колишній голова Спілки журналістів і його син: їх звинуватили у розкраданні державних коштів.

Також влада країни має намір змінити правила акредитації ЗМІ на заходи, полегшивши відкликання акредитації, якщо журналіст буде ставити незручні запитання спікерам.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG