Доступність посилання

ТОП новини
16 травня 2021, Київ 03:53

Суд у Лондоні розгляне питання «боргу Януковича»


Слухання у Верховному суді Великої Британії починаються 9 грудня

9 грудня Верховний суд Великої Британії почне розглядати питання так званого «боргу Януковича» приблизно у 4мільярди доларів, який Росія відмовилася реструктуризувати.

Київ шукає сприятливе рішення в Лондоні, тому що облігація була структурована відповідно до англійського законодавства і повинна була бути погашена в грудні 2015 року, коли термін погашення євробондів на 3 мільярди доларів США настав.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона постановив розглянути в прискореному порядку позов Росії до України щодо цього боргу. Українська сторона вимагала повного процесу і переконувала, що пришвидшене судове рішення щодо російського позову до України було б невідповідним.

Читайте також: «Борг Януковича»: Україна не збирається відступатися в диспуті з Росією у Лондоні

23 червня 2017 року Міністерство фінансів України заявило, що подало апеляцію на рішення Високого суду Лондона щодо судового спору з Росією стосовно «боргу Януковича».

У вересні 2018 року Апеляційний суд у Лондоні задовольнив скаргу України в справі про так званий «борг Януковича». Згідно з рішенням, Високий суд Лондона мав слухати справу за повноцінною процедурою з урахуванням усіх політичних її моментів, як того вимагала Україна.​

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму 3 мільярди доларів була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на умови. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG