Доступність посилання

ТОП новини

Майже 11,5 тисяч українців за кордоном чекають повернення – Кулеба


Водночас Кулеба закликав тих українців, які мають змогу залишатися за кордоном, це зробити

Майже 11 500 тисяч громадян України чекають повернення додому з-за кордону, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу 30 березня.

«Наразі кількість громадян України, які очікують на евакуацію з різних країн світу, складає 11 449 осіб. Ця цифра динамічна, тому що хтось евакуюється, а хтось змінює свою думку, вирішує евакуюватися і інформує про це посольство або консульство», – пояснює він.

Водночас Кулеба закликав тих українців, які мають змогу залишатися за кордоном, це зробити. Він пояснив це підвищеним ризиком, із яким пов’язані подорожі.

Читайте також: Україна намагається спростовувати фейкові новини про коронавірус – світова преса​

«Хочу закликати тих громадян України, які мають засоби для проживання, існування в тій країні, де вони зараз перебувають, залишатися в цій країні. Тому що подорож – це наражання себе на небезпеку. Ви не можете здійснити тривалий переїзд, не торкаючись поверхонь, не спілкуючись із людьми, і ви ніколи не знаєте, де у вас буде ризик зараження. Зараз критичний період, найближчі тижні будуть визначальними. З міркувань вашої є безпеки бажано, щоб ці тижні ви побули там, де ви перебуваєте», – запевнив голова МЗС.

Водночас він додав, що міністерство продовжує шукати можливості для повернення громадян, які виявили бажання повернутися до України.

29 березня Кабінет міністрів ухвалив, що всі українці, які повернулися з регіонів, де зафіксовано передачу коронавірусу SARS-CoV-2, зобов’язані пройти період обсервації або самоізоляції. Вранці 30 березня МЗС повідомило, що до України повернулися 144 тисяч її громадян.

Станом на ранок в Україні зафіксовано 480 випадків коронавірусного захворювання COVID-19, з них 11 летальних. Шестеро людей одужали.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG