Доступність посилання

ТОП новини

У Раді Європи закликали відкласти ухвалення мовного закону до виборів


Міятович заявила, що стежить за обговорення українського мовного закону

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович із занепокоєнням стежить за обговоренням проекту закону про державну мову в Україні.

Вона зазначила, що до обговорення будь-якого нового закону або реформи політики щодо використання мов мають бути залучені представники різних мовних спільнот.

«В контексті виборчої кампанії такі дискусії часто стають поляризованими і не сприяють досягненню збалансованих рішень. Я закликаю український парламент відкласти прийняття цього важливого закону до післявиборчого періоду», – заявила Міятович.

12 березня продовжила розгляд законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Очікується, що парламент розглядатиме правки до законопроекту, яких налічується понад 2 тисячі.

28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав закон «Про засади державної мовної політики» (так званий закон «Колесніченка-Ківалова») неконституційним через порушення Верховною Радою процедури його розгляду та ухвалення. Це рішення оголосили обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене. Відтоді і донині в Україні не було чинного закону про державну мову.

ТАКОЖ НА ТЕМУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ:

Мова – чинник національної безпеки України

Оборона України і мова. Верховна Рада голосуватиме за універсальну зброю

Мова на часі: парадокси поточного моменту

Мовне питання у контексті війни України з Росією: Путін не втрачає надії

Українська мова завойовує серця і розум відомих спортсменів

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG