Доступність посилання

ТОП новини

Журналісти Крим.Реалії виявили у Севастополі захоплений Росією військовий корабель «Черкаси»


Судно впізнав його колишній капітан
Судно впізнав його колишній капітан

Кореспондентам проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії»​ вдалося з'ясувати місцеперебування мінного тральщика ВМС України «Черкаси» – військового корабля, чий екіпаж навесні 2014 року в Криму найдовше опирався спробам захоплення з боку російського спецназу.

Зараз корабель пришвартований у севастопольській бухті Стрілецька. Поруч з ним стоять ще три захоплених Росією українських кораблі: тральщик «Чернігів», і корвети «Луцьк» і «Тернопіль».

За знятому Крим.Реалії відео колишній командир мінного тральщика Юрій Федаш одразу впізнав свій корабель і зазначив, що в цілому той «перебуває у недоглянутому стані».

«П'ять років він не фарбувався. Он, зірочка є, ніхто не зафарбував зірку, а герб Черкас зафарбували», – прокоментував Федаш.

Детальніше дивіться в телепроекті «Крим.Реалії» в суботу, 22 лютого на телеканалі «24» і в понеділок 24 лютого на сайті Крим.Реалії.

Протягом трьох тижнів у березні 2014 року 48 моряків «Черкас» тримали оборону на озері Донузлав. Навіть після захоплення корабля команда відмовилася спустити український прапор. Це зробили російські військові – вже після того, як з борту зійшов останній український моряк. Корабель протимінної оборони «Черкаси» Росія Україні не повернула.

XS
SM
MD
LG