Доступність посилання

ТОП новини

КМІС: 46% українців у родині розмовляють українською мовою, 28,1% – російською


Понад 32% розмовляють тільки українською, кажуть соціологи

46% українців зі своїми найближчими родичами (батьки, бабусі і дідусі, рідні брати і сестри) розмовляють переважно або тільки українською мовою, зокрема понад 32% з цього числа розмовляють тільки українською. Про це свідчать дані опитування Міжнародного інституту соціології (КМІС).

«Переважно або тільки російською мовою розмовляють 28,1% українців (в тому числі 15,8% розмовляють тільки російською мовою). Ще 24,9% українців у рівній мірі розмовляють українською і російською мовами», – йдеться у повідомленні.

За даними дослідження, за останні 20 років з 46% до 29,9% знизилася частка тих, хто вважає, що російську мову потрібно вивчати в тому ж обсязі, що і українську мову.

«З 16,7% до 25,4% зросла частка тих, хто вважає, що треба вивчати (російську – ред.) в меншому обсязі, ніж інші іноземні мови, а також зараз 7,8% респондентів обирають варіант «не треба її вивчати взагалі», – вказали соціологи.

Опитування тривало з 28 лютого до 11 березня 2019 року методом особистого інтерв’ю серед 2004 повнолітніх респондентів у всіх регіонах України, за винятком анексованого Криму і непідконтрольних українській владі територій Донбасу.

ТАКОЖ НА ТЕМУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ:

Війна на мовно-культурному полі: соціологія, Maruv і Зеленський​

Мова – чинник національної безпеки України

Оборона України і мова. Верховна Рада голосуватиме за універсальну зброю

Мовне питання у контексті війни України з Росією: Путін не втрачає надії

Українська мова завойовує серця і розум відомих спортсменів

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG