Доступність посилання

ТОП новини

Північна Корея оголосила нові кроки до ядерного озброювання


Кім Чен Ин виступає на пленумі ЦК ТПК, фото агентства ЦТАК 29 грудня 2019 року

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив про припинення мораторію його країни на ядерні і ракетні випробування і пообіцяв нову стратегічну зброю для протистояння Сполученим Штатам Америки.

Як повідомили державні засоби інформації, про це він заявив у своєму виступі на пленумі Центрального комітету владної Трудової партії Кореї, в якій Кім є також головою, що відбувся у Пхеньяні попередніми днями.

Заявивши, що «нахабні США зловживають корейсько-американським діалогом для здійснення нездорової мети», він пообіцяв «перейти на шокову практичну дію», щоб відповісти на «страждання нашого народу і придушення розвитку».

За повідомленням державного агентства ЦТАК, Кім «висунув програмові завдання про вжиття наступальних заходів для надійного забезпечення суверенітету і безпеки» Північної Кореї.

Розкритикувавши США за те, що вони, за словами Кіма, «не відповіли адекватними заходами» на припинення Пхеньяном ядерних випробувань і випробувальних запусків балістичних міжконтинентальних ракет два роки тому, він заявив, що за такої ситуації «зникли підстави» далі «односторонньо бути зв’язаними зобов’язанням, у якому немає протилежної сторони».

Відтак Кім заявив, що треба ще енергійніше вести розробку стратегічних озброєнь, і запевнив, що «скоро світ побачить на власні очі нову стратегічну зброю, яку матиме КНДР».

«Наша партія буде твердо стояти на позиції постійного завдання уразливих ударів США і ворожим силам, що підкоряються їм», – заявив керівник країни і партії.

Та при цьому він залишив можливість для подальших переговорів, заявивши, що «обсяг і глибина зміцнення наших сил стримування будуть належно регулюватися залежно від подальшої позиції США щодо КНДР».

У США у відповідь на ці повідомлення державний секретар Майк Помпео висловив сподівання, що Північна Корея все-таки «обере мир і розквіт, а не конфлікт і війну».

За його словами, те, що Кім Чен Ин відступив від обіцянки, яку давав президентові США Дональдові Трампу, глибоко розчаровує.

США, за його словами, своїх обіцянок дотрималися.

Трамп, у свою чергу, висловив сподівання, що Кім усе-таки дотримається своїх зобов’язань щодо зупинення ядерного озброювання. «Вважаю, що він людина слова», – сказав Трамп про Кіма, з яким, за його словами, він має добрі відносини.

Обидва лідери за останні два роки особисто зустрічалися тричі, але їхні переговори не призводили до конкретних результатів і обмежувалися загальними словами. Північна Корея тим часом із 2018 року дотримувалася мораторію на випробування ядерних зарядів і балістичних міжконтинентальних ракет – хоча минулого року здійснила низку випробувань твердопаливних ракет, що потенційно розвинуло її здатності вражати цілі в сусідніх Південній Кореї й Японії.

Через ядерні й ракетні випробування попередніх років на Північну Корею накладені суворі міжнародні санкції. США відмовляються обговорювати полегшення цих санкцій, поки Пхеньян не здійснить реальних кроків у бік ядерного роззброєння. Північна Корея, зі свого боку, категорично відкидає можливість такого роззброєння і вимагала від США до кінця 2019 року піти на поступки щодо зняття санкцій.

XS
SM
MD
LG