Доступність посилання

ТОП новини

Родини полонених і заручників вимагають законодавчо врегулювати захист їхніх родичів


Експерти-правники пропонують чітко визначити терміни «заручники», «політв’язні», «військовополонені»

Верховну Раду України закликали якнайшвидше розглянути пакет законопроектів щодо статусу і соціально-правового захисту заручників і полонених. Про це йшлося 21 березня у Києві під час круглого столу у Києві «Забуті живі. Законодавче врегулювання захисту заручників, полонених та ув’язнених із політичних мотивів».

Як передає кореспондент Радіо Свобода, крім рідних полонених і заручників, до дискусій долучились народні депутати, урядовці і правники.

«Представники правозахисних організацій, незалежні експерти вважають, що законопроекти мають відповідати нормам міжнародного права, стандартам прав людини і реаліям правового регулювання подій на сході України», – повідомив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

За його словами, на сьогодні до порядку денного Ради включені, серед іншого, розгляд змін до закону «Про боротьбу з тероризмом» (щодо основ соціального захисту заручників)» та проект закону «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами».

Павліченко зазначив, що незалежні експерти-правники пропонують чітко визначити терміни, які стосуються незаконно утримуваних Росією та угрупованнями «Л/ДНР» громадян України – «заручники», «політв’язні», «військовополонені».

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко зазначила, що з 7 зареєстрованих у парламенті законопроектів щодо прав заручників і полонених, тільки три пройшли експертизи у профільних комітетах. На думку Геращенко, парламент зможе розглянути пакет законопроектів у травні.

За даними Міністерства закордонних справ України, Росія незаконно утримує понад 70 українців. До цього числа не входять 24 українські моряки, захоплені Росією біля Керченської протоки наприкінці листопада 2018 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG