Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: медичні аналізи для кандидатів у президенти варто передбачити в законодавстві


Петро Порошенко вранці 5 квітня здав аналізи у медпункті НСК «Олімпійський» у Києві

Президент України Петро Порошенко заявляє, що виступає за внесення змін до законодавства України, щоб передбачити обов’язкову здачу аналізів на вміст в організмі наркотичних речовин й алкоголю для кандидатів у президенти.

Він сказав про це 5 квітня після того, як сам здав відповідні аналізи у медпункті на НСК «Олімпійський» у Києві.

«Я вважаю, що це абсолютно необхідна позиція. Я вніс би відповідні зміни до законодавство, зробивши би цю процедуру обов’язковою, тому що питання відсутності алкогольної чи наркотичної залежності в кандидата і майбутнього президента є питанням національної безпеки», – сказав Порошенко.

Опонент Порошенка на виборах Володимир Зеленський також здав аналізи вранці 5 квітня, але у приватній лабораторії в Києві.

Протягом кількох останніх днів між Порошенком і Зеленським, кандидатами у президенти, які проходять у другий тур виборів голови держави в Україні, триває обмін зверненнями.

3 квітня Зеленський запропонував Порошенкові провести дебати на стадіоні «Олімпійський» у Києві.

Порошенко у ніч на 4 квітня відповів, що готовий дебатувати на стадіоні, хоча закон прописує інші правила.

Після цього в штабі Зеленського заявили, що перед тим, як дебатувати, кандидати обов’язково повинні пройти медичну експертизу і довести народу, що серед них немає «ні алкоголіків, ні наркоманів».

Представник штабу Порошенка Олег Медведєв заявив, що президент зранку 5 квітня чекатиме на Зеленського в медпункті стадіону «Олімпійський» в Києві для здачі всіх аналізів.

У Зеленського ж запросили Порошенка здати аналізи в «незалежній лабораторії», заявивши, що не довіряють державному центру НСК.

Водночас чинне законодавство не зобов’язує кандидатів у президенти надавати медичні довідки.

У ніч на 5 квітня Порошенко записав повторне звернення до Зеленського і закликав його «бути мужиком», приходити на дебати, «не шукати причин і не ставити умов».

Другий тур виборів президента України має відбутися 21 квітня, перед тим, згідно із законом, мають пройти дебати кандидатів на Суспільному.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG