Доступність посилання

ТОП новини

Представник США заявляє про прогрес у переговорах із «Талібаном»


За словами Залмая Халілзада, останні зустрічі з талібами виявилися продуктивними, ніж у минулому

Спеціальний представник Сполучених Штатів із питань миру в Афганістані Залмай Халілзад заявляє, що зміг досягти прогресу в шестиденних переговорах із представниками екстремістського угруповання «Талібан» у Катарі.

За словами Халілзада, досягти фінальних домовленостей наразі не вдалося, проте перемови невдовзі продовжаться.

Він також повідомляє, що летить назад до Афганістану, щоб обговорити результати зустрічі.

«Зустрічі (із «Талібаном» – ред.) були більш продуктивними, ніж у минулому. Ми досягли значного прогресу щодо найбільш важливих питань», – написав спецпредставник.

Він також додав, що остаточні домовленості мають передбачати діалог між талібами та владою Афганістану, а також всеосяжне припинення вогню.

Речник «Талібану» Забінулла Муджагід, зі свого боку, заявив, що, хоча на зустрічах дійсно був помітний поступ, повідомлення про припинення вогню і переговори в Кабулі «неправдиві».

За його словами, перемови про ті питання, які вирішити не вдалося, продовжаться найближчим часом.​

Речник екстремістського угруповання також додав, що, доки з Афганістану не буде виведений міжнародний військовий контингент, переговори з інших питань будуть заблоковані.

Читайте також: Таліби напали на військову базу в Афганістані: щонайменше 12 людей загинули

Халілзад зустрічався з талібами принаймні чотири рази, проте про припинення їхніх нападів у Афганістані наразі не йдеться.

США намагаються влаштувати домовленість, що привела б до закінчення 17-річної війни між талібами і урядом Афганістану. Переговори йдуть важко, таліби відмовляються від прямих контактів із представниками уряду і мають США за посередника.

20 грудня 2018 року представник США офіційно заявив про наміри американського президента Дональда Трампа вивести в недалекому майбутньому з Афганістану не менше ніж п’ять тисяч військовослужбовців. Ця новина надійшла на наступний день після заяви Трампа про намір вивести дві тисячі військових із Сирії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG