Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Путін підписав закони про покарання за фейкові новини та неповагу до влади


Путін підписав закони, які критикували правозахисники
Путін підписав закони, які критикували правозахисники

Президент Росії Володимир Путін підписав закони про блокування та штрафи за фейкові новини в ЗМІ та про штрафи й арешти за прояви неповаги до влади й державних символів в інтернеті.

Відповідні документи оприлюднені на порталі правової інформації.

Відповідно до закону про фейкові новини, прокуратура може звернутися в «Роскомнагляд» у разі виявлення в інтернет-ЗМІ інформації, визнаної недостовірною.

Наглядовий орган, у свою чергу, може вимагати від редакції видалити цю інформацію, в іншому випадку домагаючись блокування ресурсу через провайдера. У разі порушення закону громадян чекає штраф на суму до 100 тисяч рублів, посадових осіб – до 200 тисяч, юридичних – до півмільйона.

Водночас за образу влади і символів в інтернеті громадяни караються штрафом до 100 тисяч рублів або адміністративним арештом на строк до 15 діб. При повторному порушенні штраф може бути збільшений до 200 тисяч рублів.

Читайте також: Росія: письменники назвали «прямою цензурою» закони про образу влади і фейкові новини

Законопроекти критикували правозахисники і журналісти, вказуючи на те, що їх ухвалення обмежує свободу слова. Крім того, критики звертали увагу на неясність критеріїв віднесення тієї чи іншої інформації до розряду «фейкової». Документи також отримували негативні відгуки від низки державних відомств, проте уряд Росії врешті-решт їх підтримав.

Під час акції за свободу інтернету в столиці Росії. Москва, 10 березня 2019 року
Під час акції за свободу інтернету в столиці Росії. Москва, 10 березня 2019 року
XS
SM
MD
LG