Доступність посилання

ТОП новини

Голова СБУ пропонує заборонити російські соцмережі ще на три роки


Протягом 2017–2020 років СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивного контенту на платформах «Одноклассники» і «ВКонтакте»
Протягом 2017–2020 років СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивного контенту на платформах «Одноклассники» і «ВКонтакте»

Голова Служби безпеки України Іван Баканов пропонує заборонити російські соціальні мережі «ВКонтакте» та «Одноклассники» ще на три роки. Відповідні пропозиції голова СБУ вніс до Ради національної безпеки і оборони України.

За даними СБУ, за період дії санкцій українських користувачів у цих соцмережах поменшало у три рази. Це значно звузило цільову аудиторію, на яку спрямовані інформаційні операції російських спецслужб.

«Фейки в країнах сталої демократії прирівняні до зброї масового знищення. Проти України триває гібридна війна, і ми продовжуємо протистояти інформаційним атакам з боку РФ. Тож у продовженні санкцій є сенс: цим ми захистимо наших громадян від фейків і маніпуляцій, а відповідно – збережемо безпеку держави в цілому», – заявив Баканов.

Протягом 2017–2020 років СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивного контенту на платформах «Одноклассники» і «ВКонтакте».

З початку введення санкцій слідчі Служби зареєстрували майже 100 кримінальних проваджень стосовно власників та адміністраторів антиукраїнських спільнот у цих соцмережах. Як зазначають в СБУ, усі вони мають ознаки посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, дій, спрямованих на насильницьку зміну конституційного ладу чи захоплення державної влади, і створення терористичних груп.

У Службі безпеки України вказують на сплеск активності агітаторів, троле- і ботоферм у російських соцмережах. Це пов’язано з карантинними заходами у період пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, наближенням Великодня і травневих свят. За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з інформаційного простору Росії, зокрема із тамтешніх соцмереж.

У травні 2017 року п’ятий президент України Петро Порошенко заборонив на три роки соціальні мережі «Вконтакте» та «Одноклассники», сайти Mail.Ru Group, сервіси «Яндекс» та низку інших ресурсів.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG