Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський позбувся частки в російському кінобізнесі «Кварталу» на користь свого ж «кварталівця»


Кандидат у президенти Володимир Зеленський уже не володіє часткою в російському кінобізнесі, про який раніше розповіли «Схеми»

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський уже не володіє часткою в російському кінобізнесі. Він позбувся її на користь Андрія Яковлєва – автора «Студії Квартал-95». Про це повідомляють журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»).

​Відповідно до даних із реєстру юридичних осіб Кіпру, у компанії Green Family LTD, яка володіє кінобізнесом «кварталівців» у Росії, змінилися засновники.

Володимир Зеленський, який був співзасновником компанії разом зі своїми партнерами по «Кварталу 95» (Андрій Яковлєвим, Сергієм та Борисом Шефірами), а також соратником Ігоря Коломойського Тімуром Міндічем (через компанію Appex International LTD), вийшов із бізнесу.

Міндіч – соратник Ігоря Коломойського, він має частку у наближених медіаструктурах. Раніше журналісти «Схем» розповідали про його візит на день народження Коломойського у Женеві в лютому 2018 року.

Зеленський, який був співзасновником компанії Green Family LTD, що володіє кінобізнесом у Росії, вийшов із бізнесу
Зеленський, який був співзасновником компанії Green Family LTD, що володіє кінобізнесом у Росії, вийшов із бізнесу

Зараз частки у Green Family LTD розподілені так: Андрій Яковлєв – 400 євро, Борис Шефір – 300 євро, Сергій Шефір – 300 євро, Appex International LTD Тімура Міндіча – 1000 євро.

​Однак ще на початку року частки розподілялися інакше: Андрій Яковлєв – 100 євро, Борис Шефір – 300 євро, Сергій Шефір – 300 євро, Володимир Зеленський – 300 євро, Appex International LTD Тімура Міндіча – 1000 євро.

Ще на початку року частки розподілялися інакше
Ще на початку року частки розподілялися інакше

​Green Family LTD –​ засновниця російських компаній «​Грин филмс»​, «Вайсберг пикчерс»​ і «​Платинумфильм»​. Вони продовжують працювати в Москві.

Таким чином, підсумовують журналісти, «кварталівці» не припинили вести бізнес у Росії, однак роблять це вже без свого лідера – Володимира Зеленського. В інтерв'ю Дмитру Гордону він заявляв, що виробництво кіно і телесеріалів його команда припинила ще у 2014 році.

ТАКОЖ НА ТЕМУ ВИБОРІВ-2019:

Синод ПЦУ: «Оцінюйте кандидатів не за обіцянками, а за плодами їхніх справ»

Як голосують українці. Сім карт, які пояснюють вибори президента

 • Зображення 16x9

  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»). Автор книги «1937» про політичну та бізнесову діяльність Віктора Медведчука після Революції Гідності.

  Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

  Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

  У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

  Розслідування «Американська мрія Віктора Медведчука» перемогло на Національному конкурсі журналістських розслідувань. Оголошення переможців та нагородження відбулося під час фестивалю розслідувальної журналістики «Межигір’я Фест» в колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича у вересні 2021 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG