Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 21:54

Сенат США визнав Голодомор геноцидом – посольство України


Освячення меморіалу жертвам Голодомору у Вашингтоні, листопад 2015 року

Сенат Сполучених Штатів визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу – про це повідомляє посольство України у Вашингтоні.

«Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932–1933 років визнається геноцидом українського народу. Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932–1933 рр. геноцид проти українців», – йдеться в повідомленні дипломатичного відомства.

Також, зазначають у посольстві, резолюція засуджує порушення прав людини, вчинені владою СРСР проти українців, її автори висловлюють співчуття жертвам Голодомору та закликають поширювати інформацію про трагедію.

«Щиро вдячні Сенатові США та головним співавторам резолюції – співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це історичної ваги рішення», – зазначають у посольстві.

Раніше документ затвердив комітет із закордонних відносин США при Сенаті.

Згідно з повідомленням посольства, подібну ж резолюцію затвердив комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу, і наразі документ очікує розгляду на пленарному засіданні.

Під час виступу на 73-й Генеральній асамблеї ООН президент України Петро Порошенко зазначив, що Київ чекає затвердження на рівні комітету Конгресу рішення Сполучених Штатів Америки про визнання Голодомору геноцидом

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Законопроект про визнання Голодомору геноцидом у Кнесеті: які шанси на ухвалення?

«Жінки розбивали на складах замки і забирали їжу, щоб нагодувати дітей» – історик про Голодомор

Без терміну давності. Розповідають нащадки тих, хто вижив у Голодомор

Більшовики бачили в Україні ідеологічну загрозу – Енн Епплбаум про «Війну Сталіна проти України»

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG