Доступність посилання

ТОП новини

Сенатори США: справа імпічменту має лишитися позаду, а ми маємо рухатися вперед у підтримці України


Сенатори (справа-наліво) Кріс Мерфі, Рон Джонсон і Джон Барассо після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві

Троє сенаторів США від Республіканської і Демократичної партій заявили про намір Сполучених Штатів Америки продовжувати підтримку України. Представник демократів Кріс Мерфі і республіканці Джон Баррассо та Рон Джонсон заявили про це 14 лютого в Києві після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

«Україна не була винна у справі імпічменту... ми впевнені, що президент Зеленський не хоче бути залученим в американську політику, і ми сподіваємося, що будь-який тиск у минулому вже завершився... Наш меседж – чіткий: ми хочемо, щоб справа імпічменту залишилися позаду, а ми разом, і республіканці, і демократи, рухалися вперед у справі підтримки України», – сказав сенатор-демократ Кріс Мерфі.

Тим часом, у пресслужбі президента повідомили, що Зеленський подякував сенаторам за підтримку України і наголосив, що одним з найбільших своїх завдань бачить зміну іміджу України у світі.

«Ми хочемо, щоб, говорячи про Україну, люди думали не про корупцію, а про те, яка в нас чудова країна з хорошими людьми та привабливим інвестиційним кліматом», – сказав голова держави.

Після відвідин України сенатори вирушають до Мюнхена, де 14 лютого відкривається триденна Мюнхенська конференція з безпеки за участі 35 очільників держав та урядів.

У вересні в США розпочалося розслідування про можливість імпічменту Трампа. Це сталося після того, як американський розвідник, який слухав липневу телефонну розмову президентів США й України, написав скаргу про тиск на Україну з боку Трампа. Президент США нібито хотів нашкодити своєму можливому суперникові на виборах 2020 року демократу Джо Байдену.

5 лютого Сенат США не підтримав імпічмент Трампа, якого звинувачували в зловживанні повноваженнями і перешкоджанні розслідуванню Конгресу.

XS
SM
MD
LG