Доступність посилання

ТОП новини

У Human Rights Watch закликали Росію звільнити Сенцова


Олег Сенцов із травня голодує в російській тюрмі
Олег Сенцов із травня голодує в російській тюрмі

Заступник директора Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії Рейчел Денбер закликала російську владу негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській колонії. Про це вона заявила в коментарі телеканалу «Настоящее время», коментуючи відмову в допуску до Сенцова правозахисників Amnesty International.

«Я думаю, що російська влада не хоче допускати нікого до Олега Сенцова, тому що це нібито через посилені умови, в яких його тримають. Я повинна сказати, в першу чергу те, що Олега Сенцова потрібно негайно звільнити, що він не повинен сидіти, що він сидить зараз за політичними мотивами, що суд проти нього був абсурдним, що звинувачення проти нього абсурдні. І це найголовніше. Найголовніше, що Олег Сенцов не повинен бути в тюрмі, що його неправильно і необґрунтовано утримують. Його мають звільненити – це найголовніше», – сказала Денбер.

На її думку, недопуск правозахисників до Сенцова – це частина кампанії тиску на політв'язнів. Також, вона вважає, що російська влада можливо не хоче показати умови, в яких утримують Сенцова.

Представниця Human Rights Watch вважає, що правозахисники будуть продовжувати намагатися відвідати Сенцова.

Міжнародна правозахисна група Amnesty International заявляє, що влада Росії без пояснення причин відмовила в доступі до Олега Сенцова.

Також на цю тему: Денісова заявляє, що отримала лист від Москалькової про стан здоров’я Сенцова місячної давнини

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе 27 липня заявив, що Сенцов блідий і постійно лягає, оскільки йому важко рухатись. Російська влада називає стан Сенцова стабільним, без «негативної динаміки».

Кілька груп правозахисників, митців та інших публічних осіб неодноразово закликали російського президента Володимира Путіна помилувати Сенцова, але речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що для цього сам український режисер має просити про помилування. Сенцов досі заявляв, що Путіна ні про що просити не збирається.

Український режисер Олег Сенцов був засуджений у Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв'язнів у Росії.

XS
SM
MD
LG