Доступність посилання

ТОП новини

Продюсер п’єси Сенцова про листа від нього: про здоров’я не писав, щоб не засмучувати


Олег Сенцов від 14 травня голодує в російській колонії, вимагаючи звільнення українських політв'язнів у Росії

Кінопродюсер Анна Паленчук, яка працює над постановкою п’єси ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова «Номери», заявляє, що отримала листа від нього, написаного 26 липня. За її словами, про стан свого здоров’я Сенцов, який 3 серпня голодує вже 82 день, не пише, бо «не хоче засмучувати».

«Отримала листа від Олега. Відправлено 26 липня. Ми з ним листуємося про екранізацію «Номерів». Але про здоров’я він не написав, оскільки сказав, що не хоче засмучувати», – написала Паленчук у Facebook.

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе 27 липня заявив, що режисер блідий і постійно лягає, оскільки йому важко рухатись. Російська влада називає стан Сенцова стабільним, без «негативної динаміки».

Читайте також: Росія відмовила Amnesty International у доступі до Сенцова – Покальчук

Кілька груп правозахисників, митців й інших публічних осіб неодноразово закликали російського президента Володимира Путіна помилувати Сенцова, але речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що для цього сам український режисер має просити про помилування. Сенцов досі заявляв, що Путіна ні про що просити не збирається.

Український режисер Олег Сенцов був засуджений у Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв'язнів у Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG