Доступність посилання

ТОП новини

Аліна Шпак залишає посаду заступниці голови Інституту національної пам’яті


Аліна Шпак працювала в Українському інституті національної пам’яті з 2014 року
Аліна Шпак працювала в Українському інституті національної пам’яті з 2014 року

Перша заступниця голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак повідомила 19 лютого, що йде з посади. Допис про це вона оприлюднила на своїй Фейсбук-сторінці.

Підбиваючи підсумки, Шпак зазначила, що за майже шість років роботи в Інституті її команда змогла «досягти більшого, ніж ставили собі як завдання».

«Запустили декомунізацію і очистили публічний простір, відкрили доступ до архівів КДБ, відновили процес реабілітації, повернули пам’ять і шану борцям за незалежність, започаткували велику кількість нових проєктів. Ми були принциповими і бодай трішки, але розвернули Україну обличчям до витоків і до розуміння, ким ми є. Пишаюсь тим, що була причетна», – написала вона.

Вона не уточнила, що стало причиною для її звільнення, однак зазначила, що більше «не знаходить собі місця» в колективі УІНП.

Колишній голова Інституту і чинний народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович назвав Шпак «високопрофесійною менеджеркою» та звернув увагу на те, що про її звільнення стало відомо в річницю розстрілів Небесної сотні.

Читайте також: Декомунізація і найвища споруда в Україні. Коли знімуть герб СРСР із «Батьківщини-Матері»?​

«Символічно, що рішення уряду оприлюднено в дні пам‘яті про Майдан, який став для нас поштовхом до втілення в Україні саме української політики національної пам’яті», – зазначив В’ятрович.

Аліна Шпак працювала в Українському інституті національної пам’яті з 2014 року.

У вересні 2019 року Кабінет міністрів звільнив голову УІНП Володимира Вятровича. Новим головою установи став Антон Дробович.

XS
SM
MD
LG