Доступність посилання

ТОП новини

«Справа Чубарова»: суд в окупованому Криму допитав 16 потерпілих і свідків звинувачення – адвокат


Микола Полозов
Микола Полозов

Підконтрольний Росії Верховний суд окупованого Криму 27 липня на засіданні у справі голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова допитав не менше 16 потерпілих і свідків звинувачення. Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

«Верховний суд Криму, після відмови в допуску мене в якості захисника Рефата Чубарова у справі проти нього, негайно включив другу космічну швидкість. Тільки за сьогоднішнє засідання було допитано не менше 16 потерпілих і свідків звинувачення. Судячи з усього розрахунок на те, щоб за 45 діб, протягом яких Третій апеляційний суд розглядатиме скаргу на відмову у допуску обраного Рефатом Чубаровим адвоката, прогнати максимальну кількість доказів, а в ідеалі вийти на вирок», – зазначив юрист.

У Сімферополі 23 липня в підконтрольному Кремлю суді почався розгляд по суті кримінальної справи стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Його судять в Криму заочно. Захисником голови Меджлісу був призначений адвокат.

Наприкінці березня 2020 року Слідчий комітет Росії заочно висунув «звинувачення» голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову.

Слідком звинувачує Чубарова в тому, що він навесні 2015 року в ефірі одного з українських телеканалів «висловлював заклики до здійснення екстремістської діяльності проти інтересів Росії», а також до деокупації Криму.

23 березня стало відомо, що у Криму російський Слідчий комітет порушив кримінальну справу проти голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за статтею російського Кримінального кодексу – «Організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством». Йдеться про події 26 лютого 2014 року.

Сам голова Меджлісу Рефат Чубаров в коментарі Крим.Реалії пов’язав порушення «справи» із планами кримських татар щодо організації акції «Марш гідності».

XS
SM
MD
LG