Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Криму переніс розгляд апеляції у сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір»


Суддя переніс розгляд апеляційної скарги через етапування Бекірова з Криму
Суддя переніс розгляд апеляційної скарги через етапування Бекірова з Криму

Підконтрольний Кремлю суд в окупованому Криму 26 листопада переніс судове засідання у сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір», під час якого мали розглянути апеляційну скаргу на продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Акіму Бекірову.

Як повідомляють активісти «Кримської солідарності», суддя переніс розгляд цієї скарги через етапування Бекірова з Криму, імовірно в Ростов-на-Дону.

Раніше підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт сімом фігурантам другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Таким чином, Акім Бекіров, Яшар Муедінов, Іззет Абдуллаєв, Асан Яніков, Сервет Газієв, Меджіт Абдурахманов, Владлен Абдулкадиров залишаться в СІЗО до 15 лютого 2020 року.

Читайте також: Суд у Гаазі визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії щодо дискримінації в Криму

Співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії 27 березня провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24-х активістів.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 кримських татар, 23 з яких вивезено в СІЗО Ростова-на-Дону, Таганрога і Шахти, один – Раім Айвазов – перебуває в СІЗО Сімферополя, ще один – Едем Яячіков – зник, його місце перебування невідоме з 27 березня.

Раніше представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму, закликавши до їх негайного звільнення з російського СІЗО. У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що заклики Дезіра викликають «подив».

XS
SM
MD
LG