Доступність посилання

ТОП новини

Важливо допомогти звільненим українським бранцям пройти психологічне і фізичне обстеження – Уляна Супрун


Уляна Супрун, архівне фото

Колишня керівниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун під час лекції у Львові на молодіжному фестивалі наголосила, що важливо допомогти звільненим українським бранцям пройти психологічне і фізичне обстеження, допомогти їм нормально повернутись до життя, до своїх родичів і сім’ї.

«Бо дуже важко, коли людина була в полоні, щоб повернутись назад у життя. У Міністерстві оборони США є група, яка спершу шукає людей, які були в полоні, їх звільняє – і опісля є програма. Кожна хвилина регламентована, як поводитись із поверненими бранцями. Бо коли вони у полоні, вони не контролюють своє життя. Дуже цікава річ, що їм лише дають півгодини проводити зі своєю сім’єю, коли повернулись. Бо зрозуміли, що коли люди повернулись до родичів, ті плачуть, співчувають – і десь через 30 хвилин не знають, що говорити один одному. Ця програма допомагає повернутись до нормального життя», – каже Супрун.

Вона закликала відповідальних людей від влади, а також медійників не переслідувати родини і дати їм час адаптуватись після полону.

«Зараз це частина нашої історії. Бо у нас є багато ветеранів і колишніх полонених. Кожен має мати терплячість, коли з цими людьми спілкується», – наголосила Уляна Супрун.

Вона виступила з лекцією перед молоддю, де розповіла про своє життя і родину, про роботу в Міністерстві охорони здоров’я, а також що зараз вона продовжує підтримувати медичну трансформацію, зокрема комунікаційно.

На запитання, якби їй довелось написати одне речення на перших шпальтах преси, яке б воно було, Уляна Супрун відповіла: «Війна закінчилася перемогою України, Крим – повернутий, Донбас – став нашим».

Раніше 7 вересня в рамках обміну до України повернулися 35 утримуваних росіянами українців – політв’язнів і військовополонених, до Росії передали 35 її й українських громадян, яких в Україні судили за різні кримінальні злочини, аж до зради Батьківщини.

За повідомленнями, 24 військовослужбовців, яких Росія взяла в полон восени 2018 року, привезли на медичне обстеження і реабілітацію до Центрального військового госпіталю в Києві, ще 11 цивільних політв’язнів – до київської лікарні «Феофанія».

При цьому, за останніми даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, Росія утримує ще 110 громадян України на своїй території і в окупованому нею Криму.

Крім того, за даними Служби безпеки України, ще 227 українців утримують бойовики зі складу російських гібридних сил на окупованій частині Донбасу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG