Доступність посилання

ТОП новини

Винні у побитті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними – НСЖУ


У часи Євромайдану в Києві загинув журналіст В’ячеслав Веремій
У часи Євромайдану в Києві загинув журналіст В’ячеслав Веремій

Справи щодо нападів на журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, повідомила Національна спілка журналістів України. У НСЖУ зазначили, що в період із листопада 2013 по лютий 2014 року стався 271 інцидент побиття журналістів, проте і на п’яту річницю практично відсутні прецеденти покарання за жорстокі побиття журналістів.

«Показові справи, які брали під особистий контроль найвищі чини правоохоронних органів та представники влади, так і лишилися в більшості випадків нерозкритими. Ті ж справи, які таки дійшли до суду, тягнуться роками, періодично закриваються і після апеляції знову поновлюються, – проте результату так само немає: винних не покарано, а журналісти зневірені», – сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У часи Євромайдану в Києві загинув журналіст В’ячеслав Веремій. У справі про його вбивство Шевченківський районний суд Києва 22 грудня 2017 року визнав Юрія Крисіна винним у хуліганстві і призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Проте 13 червня Апеляційний суд Києва скасував умовний термін і засудив Крисіна в цій справі до п’яти років позбавлення волі.

Серед постраждалих у часи Євромайдану журналістів були кореспонденти Радіо Свобода Дмитро Баркар та Ігор Ісхаков, яких побили правоохоронці.

Кореспонденти Радіо Свобода Дмитро Баркар (л) та Ігор Ісхаков (п) після побиття правоохоронцями
Кореспонденти Радіо Свобода Дмитро Баркар (л) та Ігор Ісхаков (п) після побиття правоохоронцями

XS
SM
MD
LG