Доступність посилання

ТОП новини

«Бі-бі-сі» назвала нові прізвища росіян, загиблих на Донбасі і в Сирії


Цвинтар, де поховані десантники, імовірно, загиблі на Донбасі
Цвинтар, де поховані десантники, імовірно, загиблі на Донбасі

Російська служба британської медіакомпанії «Бі-бі-сі», вивчивши прізвища на пам’ятниках загиблим у локальних конфліктах, встановлених у різних містах Росії, виявила на них кілька раніше не згадуваних прізвищ російських офіцерів, які загинули в останні кілька років. Автори розслідування припускають, що деякі з них загинули на сході України, інші – в Сирії.

Ідеться, зокрема, про гвардії полковника Євгена Вельова. Його ім’я з датами народження і смерті недавно було викарбувано на пам’ятнику «Воїнам-розвідникам» у Калінінграді поруч із іменами військовослужбовців, загиблих в Афганістані і Чечні. Але місце загибелі Вельова і ще трьох осіб, імена яких викарбувані поруч, не вказане. Дата його загибелі, 1 серпня 2016 року, дозволяє припустити, що він загинув у Сирії. Цього дня там був збитий російський військовий вертоліт Мі-8. Загинули п’ять осіб, що перебували на борту, – три члени екіпажу і два офіцери російського центру примирення сторін. Були названі лише імена льотчиків, але не офіцерів. «Бі-бі-сі» припускає, що Вельов є одним із них.

Поруч із прізвищем Вельова на пам’ятнику викарбувано дані капітана Суслова. Могилу офіцера Сил спеціальних операцій Росії Сергія Суслова група Conflict Intelligence Team (CIT) виявила в 2016 році в підмосковному Солнєчногорську. «Бі-бі-сі» припускає, що йдеться про одну й ту ж людину. Він загинув 14 червня 2014 року, де саме, невідомо. У цей час відбувалися бойові дії на сході України.

На пам’ятнику також є прізвища Федчиков і Василевський. Дати їхньої загибелі – липень і серпень 2014 року. Українські засоби інформації раніше писали, що Сергій Федчиков і Вадим Василевський загинули, ймовірно, в боях за луганський аеропорт. Стверджувалося, що вони брали участь у бойових діях на Україні як бійці так званої «ПВК Вагнера».

Два прізвища офіцерів без зазначення місця їхньої загибелі «Бі-бі-сі» виявила також на пам’ятнику в Саратові. Міністерство оборони Росії нічого не повідомляло про загибель цих військовослужбовців, хоча один із них, підполковник Володимир Іванов, був посмертно нагороджений російським орденом Мужності. Ім’я другого військовослужбовця – Роман Ключников. Імовірно, вони загинули в Сирії.

На меморіалі в підмосковному Зарайську з’явилося ім’я героя Росії, старшого лейтенанта Євгена Трундаєва, який загинув у бою 15 жовтня 2014 року. Де відбувся цей бій і де загинув офіцер, не написано. Українські засоби інформації раніше повідомляли, що він загинув на сході України.

У Сєвероонезьку Архангельської області на пам’ятнику загиблим у війнах уродженцям селища є ім’я Леоніда Кічаткіна із зазначенням, що він загинув в Україні в серпні 2014 року. Кічаткін був похований у Псковській області, журналісти-розслідувачі припускають, що він був бійцем 76-ї псковської дивізії. У Міноборони Росії це заперечували.

У статті згадуються імена ще кількох російських військових, імовірно, загиблих у Сирії, про яких раніше не повідомляло Міноборони Росії.

Росія офіційно заперечує участь своїх військових у бойових діях на сході України на боці угруповань «ДНР» і «ЛНР». Про росіян, загибель яких у конфлікті на сході України була підтверджена, російські офіційні особи говорили, що це добровольці. Вживалося й формулювання про військовослужбовців, які «пішли у відпустку».

У Сирії російські війська перебувають офіційно, проте журналісти і експерти неодноразово висловлювали сумніви в повноті даних Міноборони про втрати. Крім того, за численними повідомленнями, в Сирії присутні і бійці російських приватних військових компаній, які не є військовослужбовцями.

XS
SM
MD
LG