Доступність посилання

ТОП новини
02 грудня 2020, Київ 06:00

Зеркаль розповіла подробиці щодо першого засідання Міжнародного трибуналу у справі військовополонених


Олена Зеркаль:«Росія чіпляється буквально до кожного слова і до кожної зробленої заяви, перекручуючи їх зміст»

Слухання Міжнародного трибуналу з морського права 10 травня, де слухатимуть справу про захоплення Росією українських моряків, триватимуть три години. Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ, голова делегації України в Міжнародному трибуналі Олена Зеркаль.

Вона додає, що підготовка до слухань займає набагато більше часу, ніж власне судове засідання.

«У міжнародному публічному праві, можливо, як ніде інде, важливою є майстерність аргументів, виваженість і логічність позицій. Кожен документ, кожен виступ і кожне слово, артикль, кома, виноска – буквально все важить і може стати вирішальним. І не має значення, чи мова йде про виступ, письмовий документ, чи про один із сотень додатків до документів», – стверджує Зеркаль.

Водночас дипломатка зазначає: Росія протидіє спробам Києва довести, що моряків захопили й утримують незаконно.

«Росія чіпляється буквально до кожного слова і до кожної зробленої заяви, перекручуючи їх зміст. У процесуальних документах ви можете побачити, як Росія вправляється у майстерності назвати біле чорним, потім знову білим, заперечуючи свою згоду з тим, що біле є білим», – каже вона.

За словами Зеркаль, на засіданні 10 травня на підтримку України виступатимуть представники юридичної компанії Covington & Burling Марні Чік і Джонатан Гімблет, генеральний секретар Гаазької академії міжнародного права професор Жан-Мюрік Тювенін, арбітр у трибуналах з морського права професор Альфред Соонс, а в червні до слухань приєднається Стерлінгський професор міжнародного права Єльського університету Гарольд Коу.

25 листопада біля берегів анексованого Криму російські прикордонники силою захопили три українські військові кораблі й 24 моряків. Військовослужбовців звинувачують у нібито незаконному перетині кордону Росії. Моряків утримують у СІЗО в Москві.

Читайте також: Росія звільнить українських моряків за рішенням міжнародного трибуналу – МЗС

Київ вважає те, що сталося, актом агресії, а моряків називає військовополоненими. Позицію України підтримали США, НАТО і Євросоюз. ООН визнала захоплених моряків військовополоненими.

17 квітня Лефортовський районний суд у Москві вчергове задовольнив клопотання Федеральної служби безпеки Росії щодо подовження терміну арешту українським військовополоненим морякам. Вони залишаться під арештом щонайменше до кінця липня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG