Доступність посилання

ТОП новини

Суд: міграційна служба має знову розглянути прохання про притулок від казахстанської активістки


Розгляд заяви може зайняти до шести місяців

Апеляційний суд у Києві 25 лютого зобов'язав Державну міграційну службу України повторно розглянути клопотання опозиційної блогерки з Казахстану Жанари Ахметової (Ахмет), соратниці лідера руху «Демократичний вибір Казахстану» Мухтара Аблязова, про надання їй і її малолітньому синові статусу біженців, повідомляє телеканал «Настоящее время».

Розгляд заяви може зайняти до шести місяців.

Процес про екстрадицію Жанари Ахметової до Казахстану був початий в Україні в жовтні 2017 року, після того, як її затримали в Києві і взяли під варту за запитом казахстанської влади, що звинувачує її в шахрайстві.

У листопаді того ж року суд у Києві відпустив активістку на волю на поруки тодішньої депутатки Верховної Ради України Світлани Заліщук.

Жанара Ахметова (Ахмет) втекла з Казахстану в березні 2017 року разом зі своїм дев'ятирічним сином, заявивши, що боїться за свою безпеку.

Активістку неодноразово судили в Алмати за звинуваченням в різних адміністративні правопорушення, включаючи перехід дороги в недозволеному місці. Всі порушені справи вона вважає політично мотивованими і розпочатими в помсту за її критику на адресу влади.

На батьківщині на підтримку журналістки відбуваються мітинги. Так, 8 січня активісти в найбільшому місті Казахстану Алмати закликали Україну не видавати їхній країні опозиційну блогерку Жанару Ахметову (Ахмет) з міркувань її безпеки.

Міграційна служба України у 2017 році відмовила активістці у статусі біженки в Україні, а коли вона через суд домоглася повторного розгляду свого звернення, в результаті їй знову відмовили у наданні притулку.

Рух «Демократичний вибір Казахстану» опозиційного політика Мухтара Аблязова, що з 2009 року проживає в Європі, казахстанський суд визнав «екстремістською організацією». Аблязов і його прихильники з рішенням не згодні.

У торішній резолюції Європарламенту ДВК назвали «мирним опозиційним рухом». Самого Аблязова влада країни звинувачує в тяжких кримінальних злочинах і безуспішно домагається його екстрадиції.

XS
SM
MD
LG