Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко затвердив Стратегію національної безпеки


Президент України Петро Порошенко ©Shutterstock
Президент України Петро Порошенко ©Shutterstock

Президент України Петро Поршенко затвердив указом Стратегію національної безпеки країни, ухвалену РНБО.

«Згідно із Стратегією, основними напрямами державної політики у вказаній сфері є відновлення територіальної цілісності у межах міжнародно-визнаного державного кордону України, створення ефективного сектору безпеки і оборони та підвищення обороноздатності країни, в тому числі завдяки поглибленню оборонно-промислового та військово-технічного співробітництва з державами-членами НАТО і ЄС та досягнення повної незалежності від Росії у питаннях виробництва озброєнь та військової техніки», – повідомили в Адміністрації президента у вівторок увечері.

«Однією із основних цілей cтратегії є забезпечення інтеграції України до Європейського cоюзу та формування умов для вступу в НАТО», – наголосили в Адміністрації.

Рада національної безпеки і оборони ухвалила Стратегію національної безпеки України, реалізація якої розрахована до 2020 року.

23 грудня 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу. 29 грудня президент підписав його.

Україна офіційно відмовилася від чинного раніше курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

2004 року Янукович, на той час прем’єр-міністр, розробив план вступу України до НАТО до 2008 року. Тоді, за президента Леоніда Кучми, під керівництвом Віктора Януковича була розроблена Стратегія економічного та соціального розвитку України «Шляхом європейської інтеграції» на 2004-2015 роки, яка передбачала, що «Україна, здійснюючи проголошений зовнішньополітичний курс на євроатлантичну інтеграцію, ставить перед собою мету – потрапити в найближчу хвилю розширення НАТО» – як мовилося в документі, можливо, вже 2008 року. План Януковича не передбачав ніяких референдумів щодо цього.

У НАТО щоразу підтверджують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, «двері завжди залишаються відчиненими».

Водночас Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

XS
SM
MD
LG