Доступність посилання

ТОП новини

МЗС обурене рішенням про розгляд справи Савченко в суді Ростовської області


Надія Савченко, 6 травня, 2015 року
Надія Савченко, 6 травня, 2015 року

Міністерство закордонних справ висловлює категоричний протест у зв’язку із рішенням Генеральної прокуратури Росії направити справу Надії Савченко для розгляду по суті в Донецький міськсуд Ростовської області.

«Очевидно, що усі без винятку сфабриковані звинувачення щодо неї будуть спростовані захистом у ході судового засідання. Однак Росія за всяку ціну прагне приховати політичну розправу над народним депутатом України, членом делегації України в ПАРЄ від уваги міжнародної громадськості та правозахисних організацій», – мовиться у заяві відомства, опублікованій на його сайті.

В українському дипломатичному відомстві вважають, що цим рішенням Росія вкотре продемонструвала «свою віддаленість від загальновизнаних принципів демократії, законності, верховенства права та відкритості».

«Ми також глибоко обурені фактом затвердження Генпрокуратурою Росії додаткових абсурдних звинувачень, висунутих нещодавно Слідчим комітетом Росії, про начебто вбивство українкою російських громадян Корнелюка та Волошина (раніше Савченко звинувачували лише у пособництві у вбивстві цих осіб). При цьому російська сторона наполегливо зазначає, що ці особи «були кореспондентами ВДТРК», але у обвинувальному висновку згадка про їхню загибель під час виконання службових повноважень відсутня», – наголошують в МЗС.

МЗС України вкотре вимагає від російської сторони негайно звільнити Савченко.

Раніше у Генеральній прокуратурі Росії повідомили про затвердження обвинувального висновку і направлення до Донецького міського суду Ростовської області кримінальної справи стосовно Надії Савченко.

6 липня стало відомо про зміну звинувачення проти Савченко. Слідчий комітет Росії повідомив про завершення розслідування кримінальної справи щодо неї і серед звинувачень перелічив уже не тільки замах на вбивство і незаконний перетин кордону, про які повідомляли раніше, а й безпосередньо вбивство російських журналістів.

Наприкінці червня минулого року сепаратисти захопили її в полон, а потім насильно перевезли через кордон і передали російським силовикам. За доказами, які надав захист, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, бо потрапила в полон іще до їхньої смерті. Савченко також звинувачення відкидає.

Також Росія відмовляється визнати міжнародний імунітет Надії Савченко як члена делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи.

XS
SM
MD
LG